Samsung i9200 Galaxy Mega Format Atma

Samsung i9200 Galaxy Mega telefonunuzu ağırlaşma, kasılma, donma, sürekli beliren uygulama hataları, açılma hataları, ekran desen kilidi unutmak ya da bloke etmek gibi sebeplerden ötürü formatlamak-sıfırlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm verileri sileceğinden mümkünse işleme başlamadan önce verilerinizin yedeğini alın. Yine işleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edip, en az %50 seviyesine getirerek telefonun işlem sırasında düşük şarj sebebiyle kapanıp, zarar görmesini önlemelisiniz.

Format işlemi için ilk seçeneğiniz telefondan Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermek. Onayınızın ardından telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar. Kurulumu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden kişileştirmeye başlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise sürekli beliren uygulama hataları, açılma hataları ve ekran desen kilit desenini unutmak ya da bloke etmek gibi nedenler açamadığınız cihazlar için en geçerli olanı, sisten ekranına ulaşmaktır. Telefonun tuşlarından yararlanılan bu yönteme donanımdan format adı verilir ve sistem ekranına ulaşarak cihaz hakkında bazı komutlar verebilmenize olanak tanır.

galaxy mega format atma

 

Telefonunuzu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak açın. Marka ve model bilgisinin yazdığı ekran çıktığında açma-kapama(home) tuşunu bırakarak diğerlerine basmaya devam edin. Bir süre sonra telefon sistem ekranında açılacaktır ki burada dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşuyla ‘wipe data-factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onay verin. Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır. Burada yine ses kısma tuşuyla ‘yes-delete all user’ data seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Telefon bu aşamada sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve karşınıza ilk çıkan sistem ekranına geri döner. Burada ‘reboot system now’ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylamak telefonunuzu temizlenmiş olarak yeniden başlatır. Kurulum aşamasını yaparak, yeniden kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

20 thoughts on “Samsung i9200 Galaxy Mega Format Atma

 1. Merhabalar benim telefonum samsung galaxy mega telefon açılıyor fakat ekran geldikten sonra donuyor herhangi bir uygulamaya dokunduktan sonra yeniden kapanıyor ses ve home tuslariyla resetlemeyi denedim fakat olmadı ne yapabilirim

  1. İdil merhaba. Yukarıda anlatıldığı gibi telefonu formatlamayı deneyebilirsin veya formattan sonuç alamazsan, yazılım yüklemesine başvurabilirsin. Tüm bu yazılımsal denemeler başarısız olursa da donanım arızalarının kontrolü için bir teknik servise başvurulması gerekecek.

 2. mega telefonum tutukluk yaptı saadece galax mega dyor açılıp kapanıyor endiliğinden format aatım ses kısma tuşuna basmışım nasıl yapabilirim

 3. merhaba bende mega kullanıyorum telefonum açılıp kapanıyo ekranı gelmeden format attım olmadı anakartı yanmış samsung öyle dedi anakartı yanan telefon hiç almaz ama format atarken oldu lütfen yardm edin

  1. ekran gelmeden nasıl format attınız? format menüsünden yanlış işlem yaparsanız cihaz zarar görebilir ancak %80 tamir edilebiliyor. başka bir servise danışıp sorunu tam olarak anlamaya çalışın lütfen.

   1. home tuşlarıyla ekran geliyo atılıyo ama yeniden başlatıp kapanıyo sürekli E:failed to mount / sdcard (no such file or directory)dito kırmızı yazıyla

    1. telefonun rom çipini sıfırlamışsınız. jtag denen box ile yazılım atılması gerekiyor. düzelme ihtimalı var ancak dediğim jtag box heryerde yoktur. telefon tamircilerine sormanız gerekiyor.

     1. samsung gönderdm 400 istedi ana kartı yanmış dedi telefoncuya gönderdm oda yazılım dedi oda olmamış kabul etmemiş hrhalde olmadı geri aldm mecbur kaldı

      1. Download moda giriyorsa yazilim yuklemesi denemek lazim. Yarin bir arastirma yapip daha detayli bilgi veririm yazilimla düzelmezse dedigim gibi jtag ile duzeltilebilir. Ama bu box heryerde yoktur.

       1. peki teşekkür ederm ben format attım resetledm açıldı hatta ekran geldi telefon sıfırdan başladı dil seçimi geliyo snra hemen kapanıyo türkçeyi seçmeden

         1. yapamadm ya olmuyo telefonu usb yi şarj olrak görüyo o yüzden indirdiklerimi atamıyorum.s

          1. telefonu download moduna alırsanız şarj ile ilişkisi kesilecektir data olarak gözükecektir.

   2. telefona günceleştirme gelmişti şarjım azdı kapandı bi anda bende bataryayı çıkartıp taktım telefon açılıyo kapanıyo

    1. telefonun ses kısma + home + guş tuşlarına basılı tutun biraz. telefon download moda giriyor mu?

 4. kardeşim bu mega için söylüyorsanız telefonun ayarlan bölümünden , fabrika ayarlarına geri yükle ,menüsü var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir