Samsung i9200 Galaxy Mega Download Mode

Samsung i9200 Galaxy Mega telefonunuza ‘Odin’ gibi bağımsız geliştiricilerin hazırladığı programlarla yazılım yükleyecekseniz, öncelikle telefonunuzu download moda yani indirme-yükleme moduna almanız gerekir.

Download Mode telefonu yazılım yüklemek için hazır hale getirir. Telefonunuz normal bir şekilde açıkken yazılım yüklemesi yapamazsınız ve yine telefonunuzun kapalıyken de bu mümkün olmaz.

Samsung i9200 Galaxy Mega telefonunuzu download moda almak için telefonunuzun tuşlarından yararlanmalısınız. Basit bir tuş kombinasyonu, telefonunuzu yazılım yüklemeye hazır hale getirecektir.

galaxy mega download mode

 

Telefonunuzu kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. 

Telefonunuz açıldığında sarı bir uyarı levhası içinde ünlem işareti bulunan görselle karşılaşırsınız. Bu, sistem ekranlarından biri olup, teyit amaçlıdır ve bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses açma tuşuna bastığınız taktirde telefonunuz Download Mode’a geçiş yapar, ses kısma tuşuna bastığınız taktirde ise telefonunuz normal olarak yeniden başlar. Download Moda alınmış bir Galaxy Mega’yı normal moda almak için bataryasını çıkarmanız yeterli olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Samsung i9200 Galaxy Mega Download Mode

  1. Samsung mega 6.3 root atmak istiyorum ne bu şekilde nede başka şekilde download moda girmiyor. Telefon normal açılıyor..

    1. güncel bütün samsung cihazlarsa download moduna giriş standrttır, sizin cihazınız girmiyorsa büyük olasılıkla içindeki yazılım buna izin vermiyor. google play storedan rebbot uygulamalarını deneyebilirsiniz. Ezboot(Reboot) Free uygulaması bir çok cihazda çalışmaktadır.

  2. acil cevap lütfen yardım edin galaxy mega kiesten yazılım günceleme yaparken yarıda kaldı ekranda pc resmi ve telefon var sadece bataryayı cıkardım taktım yine aynı düzelmedi ne yapamam gerek

    1. o şekilde bilgisayara bağlayıp kiesin sizi yönlendirmesini bekleyin. herhangi bir yönlendirme olmuyorsa ürün kurtarma seçneğini deneyin. yine sonuç alamazsanız odin ile yükleme yollarını araştırın. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadığı için sizi yönlendiremiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.