Samsung i9195 Galaxy S4 mini LTE modelini rootlayarak cihazın Android işletim sisteminde değişilikler yapabilirsiniz. Root yetkisiyle yapabileceklerinizin bir limiti yoktur ancak yanlış bir işlem yaptığınızda işletim sistemi çökebilir. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Root Nedir? makalemize göz atabilirsiniz.

Root işlemi ile telefondan herhangi bir bilgi veya veri silinmez ancak yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz. İşlem esnasında minimum %25 şarja sahip olmanız iyi olacaktır.

Bu işlem sadece i9195 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz bu işlemi uygulamayın. Cihazı rootladığınızda yetkili servis garantisinin biteceğini unutmayın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9195 Root Update

Her iki dosyayı da indirin. Sadece 1. dosyayı winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: CF-Auto-Root-serranolte-serranoltexx-gti9195.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

5 thoughts on “Samsung i9195 Galaxy S4 mini LTE Root Yapma”
 1. ı9195 msl reset istiyor
  msl reset yaptığımda ise
  Reading phone info … no answer from phone hatası alıyorum
  yardımcı olabilirrmisiniz ???

     1. o şekilde yapıyorum aynı bypaas msl error hatası veriyor
      reset msl yaptığımda ise Reading phone info.. no answer from phone
      hatası almaya devam ediyoum ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir