Samsung i9192 Galaxy S4 mini Duos Root Yapma

Rootlama işlemi telefon sisteminde yönetici konumuna yükselmek için yapılır. Telefonunuzu rootladığınızda cihazınıza SuperSu uygulaması kurulacak, bu uygulama ile diğer uygulamaların yazılım erişim isteklerini kontrol edebileceksiniz. Ayrıca amacınıza uygun yazılım bulduğunuzda yazılımda değişilik yapbilirsiniz.

Samsung i9192 Galaxy S4 mini Duos cihazını da aşağıda anlatılan yöntemle rootlayabilirsiniz. Root işlemi cihazı garanti kapsamı dışına çıkarmaktadır. Lütfen yalnızca eğer cihazınızın modeli i9192 ise aşağıdaki işlemleri yapın.

Bilgisayardan telefona dosya aktaracağımız için bilgisayarda telefon sürücülerinin bulunması gerekmektedir. Bu yüzden bilgisayarınıza Kies programını kurmanız gerekmektedir. Kies buradan indirip kurun ve kurduktan sonra lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın ve işlem boyunca Kiesi kapalı tutun. Telefon sürürmünüz Android 4.3’ten düşükse Kies’i, Android 4.3’ten yüksekse  Kies 3 programını indirin.

Lütfen sürümünüze uygun root dosyasını indirin. Android sürümünüzü ve Anabant Sürümünü Cihaz Hakkında sekmesinden bulabilirsiniz. Biz işlemi Android 4.2.2 Jelly Bean ve 4.4.2 KitKat yüklü cihaz üzerinde denedik.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9192 Auto Root – Android 4.2.2

3: i9192 Auto Root – Android 4.4.2 I9192UBUCNK1

4: i9192 Auto Root – Android 4.4.2 I9192DDUCNH1

Odin Downloader ve sürümünüze uygun root dosyasını indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.


Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecektir. Tuşları bırakın. Bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleşmişse ID:COM kutucuğunda bağlanılmış olan port numarası gözükür.

i9192 rootPDA butonuan tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-serranods-serranodsxx-gti9192.tar.md5 (sizin sürümünüze göre dosya ismi değişebilir) dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme olacak. Yükleme bittiğinde RES OK ! mesajını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatıp rootlama işlemini yapacak. Telefon normal şekilde açılınca bağlantıyı kesebilirsiniz. Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını açın. KNOX ile ilgili bir uyarı çıkacak. KNOX’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. İşlem tamamdır.


Setupconnection veya failed hatası alırsanız büyük olasılıkla bağlantı hatası yaşıyorsunuz demektir. İşlemleri ve bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung i9192 Galaxy S4 mini Duos Root Yapma

    1. işlem 5 dakikayı geçerse görev yöneticisinden tüm uygulamalrı kapatın RAM’i temizleyin ve SuperSu’yu tekrar açın.

    1. res ok mesaage kısmında yazar. PASS üst sol köşede. z3x imei yazar. yukarda bunu anlattık, makaleyi okuyarak işlem yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir