Samsung i9190 Galaxy S4 Mini Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Samsung i9190 Galaxy S4 Mini telefonunuzda bulunan interneti ister kendi bilgisayarınızla isterseniz de başka mobil cihaz ya da bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için Android 4.2 işletim sisteminin sunduğu üç farklı seçenekten size en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Galaxy S4 Mini cihazınızda bulunan interneti paylaşmak için öncelikle Menü> Ayarla> Bağlantı> Kablosuz ve Ağlar > Bağ. ve taşınabilir Wi-fi Alanı yörüngesini izlemelisiniz. Taşınabilir mobil ağ, telefonunuzda bulunan interneti paylaşmanıza imkan tanır ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun için 3 farklı seçenek sunar. Şimdi bu seçeneklere biraz değinelim…

Taşınabilir Wi-fi Noktası

Bu seçenek internetinizi wi-fi üzerinden paylaşmanızı sağlar ve Wi-Fi hotspot özelliği olarak adlandırılır. Bu seçeneği aktifleştirmek için öncelikle telefonunuzun wi-fi özelliğini açık duruma getirmelisiniz. Wi-fi’yi açtıktan sonra Taşınabilir Wi-fi Noktası bölümüne dokunun ve telefonunuza bir ad ile bir şifre belirleyin. İnterneti paylaşmak istediğiniz cihaz wi-fi araması yaptığından sizi bulacak ve belirlediğiniz şifre ile internetinizi kullanabilecektir.

USB bağlantısı

Adından da anlaşılacağı üzere, bu seçenek üzerinden internetinizi paylaşmak için data kablosu kullanmak zorundasınız. Data kablosunu bağlayıp, bu seçeneğe dokunduğunuzda, internetiniz kabloyu bağladığınız cihazla paylaşılır.

Bleutooth internet paylaşımı

Yine adından anlaşılacağı üzere bu seçenek de internetinizi bluetooth üzerinden diğer cihazlarla paylaşmanızı sağlar. Bluetooth’u açtıktan sonra bu seçeneğe dokunarak yine wi-fi hotspot özelliği gibi, interneti paylaşacağınız aygıtın sizi bulmasını ve size bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

7 thoughts on “Samsung i9190 Galaxy S4 Mini Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

  1. Sayın editörler biz diğer cihazda bağlanmak için şifre gerek bu şifreyi nerden bulmaz Heme lutfen

    1. 2 cihazı birbirine bağlayacaksınız, ikisine de aynı şifreyi vermelisin. 4 tane 0, 4 tane 1 gibi.

      Soruyu daha açık sorarsanız daha net cevaplar da verebiliriz.

  2. Masa ustu pc ye usb ıle bağlantı yapmam lazım fakat sistem xp sp3 telefonu görmüyor ne yapmalıyım_?

      1. kies setup dosyasını indirmiyor elimde olan internet üzerinden çekip kurmak için olan bir dosya var internete bağlana bilsem zaten gerek kalmayacak onlara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir