Samsung I9190 Galaxy S4 Mini Ekran Görüntüsü Alma

Samsung I9190 Galaxy S4 Mini telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Samsung I9190 Galaxy S4 Mini tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken aynı anda ana erkan(orta tuş) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Yukarıdaki akıllı bildirim ekranından da işleme dair bilgilendirme alırsınız.

S4 Mini Ekran Görüntüsü AlmaAldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden görüntülemelerde de Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

Author: Tayfun Sağır

33 thoughts on “Samsung I9190 Galaxy S4 Mini Ekran Görüntüsü Alma

  1. Eğer kameradan alınan görüntüler karta kaydediliyorsa, ekran görüntüleri de oraya kaydedilir. Yani ayarı kamera bölümünden yapmalısınız.

 1. Normalde ekran kaydı alıyordum ama şimdi olmuyor. Aynı anda basmama rağmen. Daha öncede böyle olmuştu ve kendiliğinden düzeldi.

 2. general mobil 4g androyit telefonum var ekrandaki görüntüyü cekiyorum.EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALINAMADI DİYOR.DEPOLAMA ALANI SINIRLI OLDUGUNDAN VEYA UYGULAMANIZ YADA KURULUŞUNUZ TARAFINDAN İZİN VERİLMEDİGİNİNDEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALINAMIYOR diyor ne yapmam lagzım yardımcı olurmusunuz

  1. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak boş alan yaratabilir veya uygulamalarınızın verilerini temizleyerek sistem hafızasında boş yer açabilirsiniz.

 3. Editorum telefonumda ekran goruntusu kaydedemiyorum.USB bellegi kullanimda olabilir diyo bu hatayi nasil cozebilirim
  Ekran goruntusu yakalanamiyor diyo bu hatayi nasil cozebilirim. Bi fikriniz var mi.

  1. Eğer sorun fiziksel tuşlardan değil de hafızadan kaynaklanıyorsa, uygulamaların bazılarını kaldırmalı ya da hafıza kartına taşımalısın. Ayarlar> Daha fazla> Uygulama yöneticisi yörüngesini izleyerek bunu sağlamalısın. İlk etapta uygulama verilerini silmek de yararlı olacaktır.

 4. bu telefonun bnde en cok lazim olan ozelligi buydu alali da 4 ay oldu kime soruyosam bilmiyodu.sonunda burada ogrendim ve hemen denedim işe yaradi çok şükür..

 5. gerçektende orta tuşla kilit tuşuna bi kaç saniye basınça çekiyor hemen ekran resmini sağol admin

 6. Telefonu ellemeden tuşuna basmadan,elini telefonun üstünde gezdirerek ekran resmi çekebilirsiniz..

   1. Cihazi media marktan aldim daha bir sene olmadi ama bu tus kombinasyonu ise yaramadi cihazin orjinal olmama ihtimali nedir

    1. kore mallarında da genelde bu özellik vardır, tuşlar aynı olmayabilir ama. tum tuş seçeneklerini deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.