Samsung i9190 Galaxy S4 Mini DNS Değiştirme

Samsung i9190 Galaxy S4 Mini telefonunuzun DSN ayarlarında değişiklik yaparak, internet bağlantınıza özgürlük ve hız kazandırmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

DNS ayarı değiştirdiğinizde erişimi engellenmiş siteler ulaşabilir veya internet bağlantınızın hızını arttırabilirsiniz. Bu işlem sadece wi-fi üzerinden yaptığınız bağlantılar için mümkün olup, mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantılar için geçerli değildir. Zira mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantıların gelişmiş seçeneklerine ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Galaxy S4 Mini’de DNS ayarı değiştirebilmek için öncelikle Menü>Ayarlar> Bağlantılar> Kablosuz ve Ağlar> Wi-fi yörüngesini izleyip, Wi-fi özelliğini aktif duruma getirmeli ve kablosuz bir ağa bağlanmalısınız.

Daha sonra aşağıdaki görsellerde sırasıyla aktarmaya çalıştığımız gibi ağ adına basılı tutarak ‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunmalısınız. Bu hamle bağlanmış olduğunuz kablosuz ağın gelişmiş ayarlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

GÖRSELLERİN BÜYÜK HALİ İÇİN LÜTFEN İLGİLİ FOTOĞRAFA TIKLAYIN

‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunduğunuzda önünüzde bir menü açılır ki burada da ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ seçeneğine dokunmalı ve yeni menünün açılmasını sağlamalısınız. Burada yapmış olduğunuz her hamle menünün biraz daha açılmasını sağlayacaktır.

Uzayan menüde DHCP olan ‘IP Ayarları’ sekmesine ulaşarak bu bölümü ‘Statik’ olarak değiştirmelisiniz. Bu hamle DNS 1 ve DNS 2 ayarlarına ulaşmanızı sağlar. Bu alanlara yeni DNS’leri girerek, ‘Kaydet’e dokunmanız ayarları değiştirmeniz anlamına gelir.

Şimdi wi-fi özelliğini kapatıp, tekrar açarak yeni ayarları geçerli kılabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

14 thoughts on “Samsung i9190 Galaxy S4 Mini DNS Değiştirme

 1. slm ya ben fıfıden ayarları yaptım oldu ama ben devamlı vıfıyı kullanmıyorum kı mobıl aglardan ayarlar ayarlanmıyormu dsn ayarları olmuyormu bana yardımcı olurmusunuz:( tsk

  1. mobil internetinizin dns ayarlarını yapabilmeniz için ekstra bir uygulama kullanmanız lazım. VPN programlarından birini indirip kurmalısınız.

  1. Pusat bey merhaba… S3 zamanla yayınlanan güncellemelerle S4’e yakın işlevleri yapmaya yaklaşıyor. Ancak donanımsal etkileri yazılımsal güncellemeyle almak mümkün değildir. Örneğin S4’ün güçlü sensörlerinin yaptığı işlevler, yazılımsal geliştirmelerle S3’e kazandırılamaz.

   S4’teki temasız hareketlerden kastınızı tam olarak anlamadım ama yukarıdaki açıklama yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

   1. Zannedersem temassız hareketleri kastetmişsiniz ki yukarıda yaptığım açıklama geçerlidir. Temassız kontroller için S4’de ekstra sensörler yer alır ki S3’de bu sensörler yer almadığından bir çok temassız hareketten mahrum kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir