Imei numarası silinmiş veya bozulmuş olan Samsung i9100G Galaxy s2 modelini Z3X Box ile onarabilirsiniz. Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım program kutusudur. Box yani kutu olmadan  programları çalışmaz.  Normal kullanıcıysanız bir teknik servise danışın.

Cihazın imei onarımını yapabilmeniz için telefonun rootlanmış olması gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse lütfen önce rootlayın. Biz imei onarımını Android 2.3.6 sürümü yüklü bir cihaz üzerinde gerçekleştirdil. Cihazınız 2.3.6 ise buradan rootlayabilirsiniz.

Telefonun ayarlarından USB hata ayıklama modunu açın. 2.3.6 sürümünde Uygulama Yöneticisi – Gelişim seçeneğinde, diğer üst sürümde Geliştirici seçeneklerinde USB hata ayıklama modunu çabilirsiniz. Telefonu bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

i9100G modelini Samsung Tool’un 18.6 sürümü ile onaramadık. bu yüzden daha eski bir sürümü kurup işlemi gerçekleştirdik. Lütfen aşağıdaki linkten Samsung Tool’un 16.1 sürümünü indirin.

1: Samsung Tool 16.1

Samsung Tool 16.1 programını açın.

samsung i9100G galaxy s2 z3x box imei repair

i9100 modelini seçin. Repiar butonuna tıklayıp açılan kutuya imei numarasını yazıp OK butonu onarım işlemini başlatın. İşlem boyunca telefon kendini iki defa yeniden başlatabilir.  Repairing imei OK mesajını alırsanız işlem başarıyla bitmiş demektir. Son olarak telefonun yeniden başlaması lazım. Telefon kapanmazsa siz telefonu kapatıp yeniden açın ve *#06# ile imei numaranızı kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

One thought on “Samsung i9100G Galaxy S2 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir