Samsung i9100G Galaxy S2 modelini rootlayarak telefondaki uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol edebilirsiniz. Telefona kurulacak olan  superuser uygulaması bu işlevi görecektir. Ayrıca yapmak istediğiniz işleme uygun uygulama temin ettiğinizde cihaz yazılımında istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Root işlemi cihazı garanti kapsamı dışına çıkarır. Bu modelin garantili olanı kalmadığından bu uyarıyı gözardı edebilirsiniz.

Önemli Not: Bu işlem sadece i9100G modeli içindir. Farklı model numarasına sahip bir cihazınız varsa lütfen aşağıdaki işlemleri yapmayın.

Telefonu bilgisayara bağlayıp rootlayacağız. Teleofnu bilgisayara bağladığımızda sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kiesi buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kiesi açmayın, Kiesin kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: superatmos_I9100G_kernel_v3.2

Her iki dosyayı da indirin. 1. dosyayı winrar veya wnzip ile bir klasöre çıkarın. 2. dosyaya herhangi bir işlem yapmayın, olduğu gibi kalsın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung i9100G galaxy s2 root yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz superatmos_I9100G_kernel_v3.2.tar dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra RES OK! mesajını göreceksiniz. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüye bakın. superuser uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonunuzun rootlandığı anlamına gelir.  Yükleme esnasında setupconnection mesajında kalırsanız bağlantı kurulamamış demektir. Lütfen işlemleri kontrol edip tekrar deneyin.

20 thoughts on “Samsung i9100G Galaxy S2 Root Yapma”
 1. verdiğiniz dosya hatalı konuyu kapatıp arkadaşları yanıltmayın sayenizde telefon açılmadı başka bi siteden farklı bi dosya yükleyip kurtara bildim bu tür paylaşımları denemeden başkarına önermemenizi tavsiye ederim iyi günler…

  1. Sitemizde yer alan bütün işlemleri önce biz deniyoruz zaten. Buna rağmen bazen sorun çıkabiliyor. Bunu da makalenin başında belirttik zaten. İyi geceler diliyoruz.

     1. duyarlılığınız ve bukadar kısa sürede cevap yazdığınız içn ben teşekkür ederim hayırlı geceler.

 2. Ben odin kullanarak yüklemeyi yaptım. Herşey denildiği gibi oldu.RES OK msj görüldü. Telefon kendini kapadı yeniden açılırken Samsung GALAXYSII yazısında takılıp kaldı. İlerlemiyor. Güç düğmesi ile kapatıp reset yapayım dedim yine aynı ekran çıkıyor.
  Telefon GT-I9100G

  1. ayarlardan cihaz hakkında sekmesine baktığınız i9100G yazdığından emin misiniz? bazı cihazların arkasında i9100G yazmasına rağmen anakart modeli farklı olabiliyor. i9100G modeli olduğundan eminseniz ve hala açılmıyorsa uygun yazılım bulup yüklemeniz gerekecek.

   1. Evet Kesinlikle hatta şuan takılan ekranda da yazıyor GT-I9100G.
    Birde uygun yazılım bulup yükle melisiniz kısmını birazcık açabilir misiniz ?
    Teşekkür ederim.

     1. Çok özür dilerim cahilliğimi bağışla bu rom odinde yine PDA kısmına koyup Starta basacağız değilmi ?
      Cahilliğim için tekrardan özür dilerim

      1. est. evet indirdiğiniz dosyayı winrar veya winzip ile açın. çıkan dosyayı PDAya ekleyip yükleyebilirsiniz. telefonu download moda alacaksınız yükleme için.

       1. editör kardeşim bana yardım et ne olur. yukarıda dediklerini yaptım samsung i 9100 g yazısı çıkıyor başkada hareket olmuyor. ben şimdi ne yapayım.

 3. i9100g galaxy s2 telefonum samsung yazısı gelip kapanıp açılıyor download mode geçmiyor ne yapmam lazım ?

   1. telefon download moda geçmiyorsa odin ile yükleme yapamazsınız. öncelikle Jtag yazpılması lazım. ama açılıp kapanıyor yani sürekli reset atıyorsa download moda geçmesi lazım cihazın. tekrar deneyin. bütün tuşların çalıştığından emin misiniz?

     1. büyük olasılıkla tuşlarınızdan biri çalışmıyordur o zaman. samsung yazısı geliyorsa genelde telefon download moda girer. bataryayı çıkarın tekrar takın. sadece ses kısma tuşuna basılı tutup usb kablosunu telefona takın. bu işe yaramazsa ses kısma ve home tuşlarını basılı tutup usb kablosunu takın. bunlar da işe yaramıyorsa box yardımıyla belki yazılım yüklenebilir, elinizde box yoksa bir teknik servise danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir