Samsung i9100 Galaxy S2 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Bozulmuş, zarar görmüş Samsung i9100 Galaxy S2 modelinin imei numarasını Z3X Box ile düzeltmek, onarmak mümkündür. Z3X Boxbir Samsung onarım boxıdır. Diğer Samsung boxlarıla da bu işlemi yapabilirsiniz ancak bizim elimizde Z3X Bx olduğundan anlatımı bu box üzerinden yapacağız.

Önemli Not: Samsung Tool 18.4 sürümü ile artık kolayca imei rapair yapabilirsiniz. Eski sürümü indermenize gerek yok.

Z3X Boxı yeni sürüm Samsung Toolsları imei onarımında genelde Ztool Error hatası vermektedirler. Bu yüzden hata vermeyen Samsung Tools 16.1 versiyonuyla işlem yapacağız.

Samsung Tools 16.1

Programı indirip kurun ve açın. Telefonun usb hata ayıklama modunu açarakussb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Boxa da Samsung Uart kablosu takılı olsun. UART kablosuna da ihtiyacınız olacak.

i9100 modelini seçin. Com Port seçeneğini işaretleyin. Repiar butonuna basın. açılan pencerede Repair EFS seçeneğini işaretleyin ve imei kutucuğuna imei numaranızı yazın.

samsung i9100 galaxy s2 z3x box imei repiar

İlk önce Efs resetlenecek ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kapanıp yeniden açıldığında usb kablosundan çıkarıp UART kabloyu takın. Program Ok mesjını verdiğinde telefon bağlantısını kesip telefonu elle yeniden başlatın. Telefonun ayarları sıfırlanabilir. imei numaranızın onarılıp onarılmadığını kontrol edin. Başarısız olmuşsa işlemi tekrar deneyin.

Not: iletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen orjinal imei numarası kullanın.

 


Author: Halil Akgül

42 thoughts on “Samsung i9100 Galaxy S2 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

 1. Samsung s2 9100 model imel ztool error hatası veriyor samsung tool pro 29.5 surum kullanıyorum nasıl yapmam lazım yardim

  1. Z3X Boxı yeni sürüm Samsung Toolsları imei onarımında genelde Ztool Error hatası vermektedirler. Bu yüzden hata vermeyen Samsung Tools 16.1 versiyonuyla işlem yapacağız.

 2. hocam uart kablosu derken USB + UART Combo kablosunu mu takacağız yoksa direkt UART kablosu mu takılacak birde ben Combo kabloyu takınca BOX a PC USB aygıtı tanınmadı htası veriyor ( telefona takmadan veriyor bu hatayı ) şimdiden teşekkürler

   1. tamam hocam samsung tool rebooting phone ok dediğinde UART kabloya taktım ama cihazda veya pc de bir hareket yok ? sanırım cihaz şarj almayacak ve usb bağlandı uyarısı vermeyecek doğru mu hocam ?

   2. hocam birde benim samsung tool da usb portu gözükmüyor ama pc görüyor cihazı ve port seçmeden de işlemler oluyor bir sıkıntı olur mu acaba ?

     1. hocam telefonu Z3X box üzerinden mi bağlıyım yoksa usb kablosunu direkt olarak pc yemi bağlıyım siz resimde z3x portunu seçmişiniz o yüzden sormak istedim ?

      1. hangi sürümü kullanıyorsunuz? samsung toolun son sürümü ile sorunsuz bu işlerle uğraşmadan açabilmeniz lazım. eğer son sürümle hata alıyorsunuz bus sürümü kullanın. z3x portunu ben seçmedim, otomatik ordaydı, kendim seçtiğim seçenekler kırmızı ile işaretlenmiş resimde. dediğim gibi özellikle bir port seçmeniz istenmemişse port seçmenize gerek yok. sadece repair sekmesinde com port seçeneğini seçin.

       1. hocam ben direkt linkteki sürümü kullandım birde son sürümle denerim şimdi… cevap için teşekkürler

       2. hocam peki samsung tool pro ile normal tool arasında bir fark var mı ve hangisini kullanmam gerekli ?

   1. hocam samsung tool pro 24.7 sürümü şu hatayı veriyor ;

    Checking magic… SSNV not found
    Done with Samsung Tool PRO v.24.7

     1. Aynen hocam null zaten müşteri geri aldı dusurmus cihazı yere söylemedi de bize cipte sıkıntı var sanırım yardımlarınız için teşekkürler

 3. adb seçenekleri arasınbda çıkmıyor telefon tel rootlu ve pc görüyor neden böyle yapmıştır tahmininiz varmı ?

  1. usb hata ayıklama modu açık mı? aygıt yönerticisinden sürücülerin yüklendiğinden emin ol, buna rağmen görünmüyorsa telefonun soketinde vardır bir sorun. soketten eminsen ve buna rağmen sorun devam ediyorsa eski bir sürüm samsung tool dene, 19.1 sürümü iyidir.

   1. ilginiz için teşekkürler driverlar yüklü gözüküyordu ama ben yinede buna özel driver araması yaptım bulduğumu yükledin pc yüklü diye uyarı verdi ama yinede driver sayesnde teli gördü sorun çözüldü :)

 4. selamın aleyküm kolay gelsin 9100 modeline z3xden deniyorum adb bekleniyor da kalıyor cihazı bulamıyor yardımcı olur musunuz

  1. a.s usb hata ayıklamayı açmanıza rağmen adb bekleniyor diyorsa cihazın soketinde sorun olabilir. aygıt yöneticisnden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz.

 5. Seçilen Model: I9100
  Seçilen Port: COM1 Nuvoton Communications Port
  Seçilen Port Hızı: 115200
  ADB Aygıtı Bekleniyor… Tamam
  Telefon bilgisi okunuyor…
  Model: GT-I9100
  Android Versiyonu: 4.1.2
  Ürün Kodu: Not Active
  Telefon Versiyon: I9100XXLS6
  PDA Versiyon: I9100XXLSJ
  CSC Versiyon: I9100OXXLS1
  IMEI: 004999010640000
  Telefon S/N: 00000000000
  Super Kullanıcı yetkisi kontolü… Yetki Var
  NV Bilgisi Okunuyor… Tamam
  Magic Kontrol Ediliyor… Tamam
  zTool çalıştırılıyor,lütfen bekleyin… error
  Samsung Tool ile Tamamlandı v.19.1

  Samsung Tool ile Tamamlandı v.19.1

   1. 2.3.6 yazılımı ile imei sıfırlandı tekrar imei yazmak için denemediğim sürüm kalmadı sanırım box uart kısmı bozuk başka çözüm varmıdır? Farklı s2 lerede normal usb tak at oluyor ama bu olmadı.

 6. arkadaslar bende galaxy s2 var yurt dişindan aldm bnm eski tel imin imeisini attırdım ama guncellemek istiyorum guncellersen imei gidermi giderse zenfone 4 un imeisini atcam olur mu ?

  1. s2ler de nadiren de olsa güncellemeden sonra imei silinebiliyor. imei giderse kayıtlı herhangi bir imei yükleyebilirsiniz.

 7. z3x de null olan cihazımı onarmaya çalışıyorum fakat ne denediysem olmadı. halen null şekilde.

  Selected model: I9100
  Selected port: COM3 USB Serial Port
  Selected port speed: 115200
  Reading phone info…
  Model: GT-I9100
  Android version: 4.1.2
  Product code: Unknown
  Phone version: Unknown
  PDA version: I9100XWLSD
  CSC version: I9100ITVLS1
  IMEI: null
  Phone S/N: Unknown
  Checking Super user right… true
  Writing EFS to phone… OK
  Rebooting phone… OK
  Searching Samsung modem… detected COM21
  bu şekilde oluyor yardımcı olabilirmisiniz.?

  1. nul cihaza imeyazamazsınız. önce eski imei numarasıı geri getirmeisiniz. efs yedeği varsa efs yükleyin. yeniden yazılım yüklemesi de deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.