Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Yazılım Yükleme

Samsung i9082 Galaxy Grand Duos modeli telefon Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bilindiği üzere Android işletim sistemi sık sık yazılımsal hatalar vermektedir. Bu tür hataları gidermenin yolu cihaza yeniden yazılım yüklemektir. Özellikle virüs bulaşmalarında yazılım yüklemesi kesin sonuç olmaktadır.

Yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nn üzerine çıkarın.

Orjinal IMEI numaralarına sahip olmayan bir cihaza yükleme yapacaksanız yüklemeden sonra şebeke alamayabilirsiniz. Böyle bir durumda yeniden IMEI onarımı yapılması gekecektir. Anlatacağımız işlem sadece i9082 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen yükleme yapmayın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I9082XXUBNC1_I9082OJVBNC1_TUR

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

i9082-yazilim-yukleme


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: I9082XXUBNC1_I9082OJVBNC1_I9082XXUBNA3_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Yazılım Yükleme

 1. merhaba. dediklerini harfiyen yaptım. tüm herşey oldu. yanlız telefon kendiliğinden açıldıktan sonra içindeki programlar vs. silinmemiş. bu normalmi? birde daha önce kingroot atmıştım onu kaldırmak için yazılım atıyorum. bu program kalkarmı?

  1. Cihaz yüklemeyi güncelleme olarak almış demektir. Yüklemeden sonra root yetkilerinin silinmesi gerekiyor. Uygulamaları silmek için de telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanız yeterli olacaktır.

   1. OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    Leave CS..
    Odin engine v(ID:3.1101)..
    File analysis..
    SetupConnection..
    Initialzation..
    Get PIT for mapping..
    Firmware update start..
    SingleDownload.
    vc-firmware.img
    NAND Write Start!!
    boot.img
    recovery.img
    BcmCP.img
    FAIL!

    Complete(Write) operation failed.
    All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

    1. farklı bir yazılım deneyin, buna rağmen aynı hatayı alıyorsanız cihazın JTAG olayından geçmesi gerekebilir, yani yazılım tamamen silinip yeniden programlanmalı.

     1. 3-4 siteden yazılım indirdim hepsinde aynı jtag da bende yok başka bi çözümde yok sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir