Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Ekran Görüntüsü Alma

Samsung i9082 Galaxy Grand Duos telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü kaydederek daha sonra kullanmak isterseniz  bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekrandaki görüntüyü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı isim ile anılır ve akıllı telefonların hemen hepsine yer alır.

Galaxy Grand Duos, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alma özelliği kullanmak için uygulamanız gereken işlemler, Samsung’un aynı işletim sistemiyle çalışan modelleriyle benzerlik gösterir.

Ekran görüntüsünü alabilmek için ilgili ekranda ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

samsung_i9082_galaxy_grand_duos_ekran_goruntusu_alma

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğinizde bir deklanşör sesi duyar ve ekran fotoğraf çekildiğine dair uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzdan görüntülemek için Galeri> Albümler> Screenshots, bilgisayar üzerinden görüntülemek için ise Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Ekran Görüntüsü Alma

  1. Arkadaşlar benim format attiktan sonra kameram bozuldu foto cekiyor ama fotolar bozuk hep on kamerada herhangi bi sorun yok ne yapsam düzelir su anda son sürüm yüklü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir