Samsung i9080 Galaxy Grand Ekran Görüntüsü Alma

Samsung i9080 Galaxy Grand telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü kaydederek daha sonra kullanmak isterseniz  bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekrandaki görüntüyü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı isim ile anılır ve akıllı telefonların hemen hepsine yer alır.

Galaxy Grand, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alma özelliği kullanmak için uygulamanız gereken işlemler, Samsung’un aynı işletim sistemiyle çalışan modelleriyle benzerlik gösterir.

Ekran görüntüsünü alabilmek için ilgili ekranda ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

samsung-galaxy-grand-i9080_ekran-goruntusu-alma

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğinizde bir deklanşör sesi duyar ve ekran fotoğraf çekildiğine dair uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzdan görüntülemek için Galeri> Albümler> Screenshots, bilgisayar üzerinden görüntülemek için ise Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir