Samsung i9070 Galaxy S Advance telefonunuzda o an ekranda bulunan görüntüyü yakalamak için aşağıda anlatacağımız yöntemi kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlevi, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek daha sonra kullanılmasına olanak sağlar ve ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde de adlandırılır.

Samsung i9070 Galaxy S Advance Android işletim sistemi kullanan bir telefon ve marketteki bir çok uygulamayla bu işlemi yapmanız mümkün. Ancak market üzerinden hiç bir uygulama indirmeden de, telefonunuzun tuşlarını kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli olacaktır.

galaxy-s-advance-i9070-ekran-görüntüsü-alma

 

Görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) tuşuyla birlikte açma-kapama(kilit) tuşuna basın ve kısa bir süre bekleyin. İşlemi başarıyla gerçekleştirirseniz, ekranda fotoğraf çekildiğine dair hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız görüntüyü Galeri> Albümler> Screenshots yörüngesini izleyerek görüntüleyebilir, paylaşabilirsiniz.

4 thoughts on “Samsung i9070 Galaxy S Advance Ekran Görüntüsü Alma”
    1. güç tuşuna uzun süre basarsanız telefon kapanır. iki tuşa aynı anda basıp 1-2 saniye sonra bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir