Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Root Yapma

Root işlemi ile telefonunzda super kullanıcı moduna geçersiniz. Samsung i9060i Galaxy Grand Neo cihazınızı rootladığınızda telefona yüklenecek olan Supersu uygulaması ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. Daha sonra cihazınız arızalandığında yetkili servis telefon rootlanmış diyip tamirini yapmayabilir.

Telefonunuzdan herhangi bir veri, bilgi silinmeyecektir ama yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutmaya çalışın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kies yoksa lütfen buradan indirip, kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı mutlaka yeniden başlatın. Kies açmayın, sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin downloader

2: i9060i Boot.Tar

3. Kingo root programını şu adresten indirin: https://www.kingoapp.com/

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı seçin.  Start butonu aktifleştiğinde yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikayı bulabilir. İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Ayrıca programın sol üst köşesinde PASS veya RESET yazısı çıkacaktır. Message kısmında setupconnection yazısını gördüyseniz işlem hiç başlamamış demektir. Telefon bataryasını söküp geri takın ve baştan başlayın.

Önemli Not: Telefon açılış ekranında kalırsa şuradaki yazılım yüklemesini yapın.


İşlem başarıyla bittiğinde telefon yeniden başlayacaktır. Fakat işlemler bitmedi. şimdi Kingo Root programını açın. Program açıldığında bir süre sonra aşağıdaki ekran gelecek. NOT: Biz bu işlemleri denediğimizde Kingo Root programına gerek kalmadan telefon ROOT lu gözüktü. Fakat yine de aşağıdaki işlemi yapmak isteyebilirsiniz.

Resim:

root success

Root again seçeneğine tıklayın ve devam edin. İşlem bittiğinde ‘root succeded’ yazarsa telefonunuz rootlanmış olacaktır.

 HKNKR

Author: Halil Akgül

36 thoughts on “Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Root Yapma

   1. hocam bu arada odinde PASS yazıyo, ama telefon resetlenmedi sol üstte küçük kırmızı ünlem var samsun galaxy grand neo plus yazıyo ne yapayım?

    1. bataryayı çıkarıp tekrar takın ve açmayı deneyin, Samsung yazısında kalıyorsa yazılım yükleyip tekrar baştan root işlemini deneyebilirsiniz. yine aynı sorun devam ederse farklı bir yöntemi deneyin.

       1. hocam pass yazmıyodu reset yazıyodu kapattım kingorootu açtım root again yazdı root atıyorum şuan yeniden teşekkürler

 1. telefon kırmızı ünlem ilebirlikte takili kaldı model marka yazıyo sadece ne yapmam lazım

  1. biz denk gelmedik ama bazı cihazlar logoda kalıyormuş. aşağıda arkadaş anlatmış I9060IXXU0AOJ1_I9060IOJV0AOG2_I9060IXXU0AOJ1_HOME.tar.md5 yazılımını yükleyip tekrar deneybilirsiniz.

      1. abi bu yazılımla düzelmedi kırmızı ünlemli marka model yazısı artık çıkmıyor ama samsung yazısında kalıyor bu sefer ne yapmam gerekiyor

       1. kırmızı ünleme çok takılmayın, o cihazın rootlandığını gösterir sadece. samsung yazısında kalan cihazları biz bu yazılımla düzeltiyoruz, sizin cihaz bu yazılımı kabul etmiyorsa farklı yazılımlar deneyebilirsiniz. ayrıca cihazın i9060i möodeli olduğundan emin misiniz?

        1. samsung yazısında kaldı abiciğim üzerinde
         Model :GT-I9060I yazıyor samsung grand neo 2 odin yüklüyor resetliyor pass ediyor cihaz samsungda kalıyor 3 farklı yazılım denedim 2 tane daha indiriyorum şimdi onlarıda deneyim bakalım

 2. I9060IXXU0AOJ1_I9060IOJV0AOG2_I9060IXXU0AOJ1_HOME.tar.md5 bu yazılımı yükleyin sonra buradaki işlemleri yazpın yoksa cihaz logoda kalır.

 3. Bu yöntemi hangi ülke yazılımında denediniz? Cihaz logoda kalıyor.4.4.4 sürümü arabistan I9060IXXU0AOG2 bu

 4. hocam attıktan sonra sol ust kosede kırmızı bır unlem ısareti var o yuzden telefon acılmıyor ne yapabılırım

  1. ünlem işareti cihazın rootlandığını belirtir. açılmamasıyla ilgili değil. cihaz açılış ekranında kaldıysa format atmayı deneyin.

    1. hocam kırmızı ısaretten bır turlu kurtaramıyorum yazılım attıgımda telefonu acabılıyorum ama bu ışlemlerı tekrar yaptıgım zaman lanet olası kırmızı unlemde kalıp duruyor :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir