Imei numarası bozulmuş veya silinmiş olan Samsung i9060i Galaxy Grand Neo (Duos) cihazını Z3X Box ile onarmanız mümkündür. Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım program kutusudur. Elinizde bu program kutusu yoksa lütfen bir teknik servise danışın.

Cihazı imei onarımından geçirmek için öncelikle root işlemini yapmanız gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse buradan root işlemi için gereken yazıyı okuyun ve işlemleri yapın. USB Hata ayıklama modunun açık olması gerektiğini unutmayın. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

ÖNEMLİ: Elimizdeki z3x box sürümü v21 olmasına rağmen bu sürümle başarılı olamadık. Bunun yerine Samsung Tool v19.1 sürümü ile imei işlemi başarılı oldu. Bu programı internetten bulabilirsiniz. Programı kurarken farklı bir klasöre kurun. Sonra samsung tool v19.1 i açın. aşağıdaki gibi resimde yazılanları yapın.

Samsung Tool programını açın. i9060 modelini seçin. Herhangi bir sorun çıkarsa geri yükleme yapıp telefonu eski haline getirmek için öncellikle EFS yedeğinizi almanızı MUTLAKA öneririz.

9060i-imei

EFS sekmesindeki Read butonuna tıklayıp EFS yedeğinizi alın. İşlem esnasında telefon ekranında çıkan RSA ve Root izinlerini onaylayın.

Imei onarımı için Repair butonuna tıklayıp IMEI kutucuklarına imei numaralarınızı yazıp OK butonu ile işlemi başlatın. (Biz tek imei yazdık, diğer imei null/000… şeklinde oldu. İsterseniz iki imei yazın, siz bilirsiniz)

Kısa bir işlemden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numaralarını ve şebekeyi kontrol edin. Imei numaraları düzelmesine rağmen şebeke alamıyorsanız Repair bıtonuna tıklayıp açılan pencerede sadece Repair Network sekmesini işaretleyip işlem yapın. İşlem tamamdır.

NOT: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek YASAKTIR! Lütfen telefonun orijinal imei numaralarını kullanın.

HKNKR
7 thoughts on “Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Plus Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı”
    1. Odin mod sadece yazılım yükleme işlemlerinde kullanılır. Normal modda yapacaksınız.

  1. merhaba kolay gelsin 9060i imei yazdım rpeair network yazdım şebeke geliyor sorun yok fakat arama yapmıyor hattı görüyor

    1. şebeke geliyorsa(operatör ismi yazıyorsa) işlem başarıyla tamamlanmış demektir. arama yapmaması donanımsal bir sorun olabilir, Yine de emin olmak için cihaza yazılım yükleyip yeniden imei onarımından geçirilebilir.

  2. gt i9060i elefonuma stock rom atayım dedim imei filan duruyordu ama ağda kayıtlı değil hatası verdi. başka bir çözüm yolu yomudur.
    teşekkürler

    1. bende de aynı sorun vardı . kuzenime verince 5 dk da yapıyor nasıl yapıyorsa ona sorayım öğrenince yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir