Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Plus Yazılım Yükleme

Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Plus modeli Android işletim sistemine sahiptir. Dolayısıyla sıkı sık  uygulama ve yazılım hataları meydana gelmektedir. Bu sorunları gidermek için yeniden yazılım yüklemesi yapmak gerekiyor. Anlatacağımız yazılım yüklemesini yaparsanız  güncel işletim sistemine de sahip olacaksınız.

Yazılım yüklemesi güncelleme yüklemesi olduğu için normalde telefondan herhangi bir veri silmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını önlemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Anlatılan işlem sadece i9060i modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın. Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız bilgisayar sürücüleri yüklemek için Smart Switch programını kurun. Smart Switch programını kurduktan sonra açmayın. Kurulu olaması yeterlidir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I9060IXXU0AOJ1_I9060IOJV0AOG2_TUR

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz.Odin penceresinde AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz yazılım dosyasını seçin.

AP: I9060IXXU0AOJ1_I9060IOJV0AOG2_I9060IXXU0AOJ1_HOME.tar.md5


Odin programı yaızlım dosyasını önbelleğe alacaktır. Bu birkaç dakika sürebilir. Program hazır olduğunda Start butonu aktif olacaktır. Strat butonu ile yazılım yüklemesini başlatabilirsiniz.

Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Author: Halil Akgül

18 thoughts on “Samsung i9060i Galaxy Grand Neo Plus Yazılım Yükleme

 1. meraba android sürümü 4.2.2 olan cihazım bu yazılımı yükleyip android sürümü 4.4.4 olurmu?

 2. Selamün aleyküm hocam telefonum samsung galaxy grand neo model numarası GT I9060I sürümü 4.4.4 bu sürümü 5 veya üstüne çıkarmak istiyorum yapılabilirmi yapılıyorsa ne gibi riskleri var yapılırsa imei gidermi
  Kendim yapabilirmiyim ve telefoncular yapabiliyormu ve ne kadara yapıyolar

 3. Hocam imei numaralarım doğru görünüyor,hat çekim gücü var gösteriyor fakat ağda kayıtlı değil hatası geliyor.Ağ aramaya basınca da ağ ararken hata oluştu diyor sebebi nedir?

  1. İmei numaralarınız orijinal değilse box ile “patch certificate” işlemimin yapılması gerekecek. İmei numarası orijinal olmasına ve kayıtlı olmasına rağmen sorun yaşıyorsanız telefonda dınanımsal bir sorun olabilir.

   1. Hocam sertifika işlemini yaptırdım imei düzeldi fakat bu defa da sensörler gitti.Şimdi firmware ile düzelir mi yoksa firmware imei’yi geri mi siler.Cihaz yurt dışından gelip imei atıldı.

    1. MErhaba, daha önce sensör sorunu ile karşılaşmadık. İşlemden sonra sensör sorunu oluşmuşsa yazılım yüklemeniz gerekecek ancak yazılım yükleme işlemi sertifika sorunu yaratır. Önce telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

 4. evet halloldu. teşekkürler. yanlız sizin verdiğiniz md5. dosyası tam olarak olmadı benim gt i9060 a. o yüzden başkaa bir yerden indirdim sanırım. tam da emin değilim çünkü çok fazla dosya vs indirmek zorunda kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.