Samsung i9060 Galaxy Grand Neo Z3X Box Imei Repiar – Imei Onarımı

Imei numarası bozulmuş veya silinmiş olan Samsung i9060 Galaxy Grand Neo (Duos) cihazını Z3X Box ile onarmanız mümkündür. Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım program kutusudur. Elinizde bu program kutusu yoksa lütfen bir teknik servise danışın.

Cihazı imei onarımından geçirmek için öncelikle root işlemini yapmanız gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse buradan root işlemi yapın.

USB Hata ayıklama modu açık olsun.  Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programını açın. i9060 modelini seçin. Herhangi bir sorun çıkarsa geri yükleme yapıp telefonu eski haline getirmek için öncellikle EFS yedeğinizi almanızı öneririz.

samsung i9060 galaxy grand neo z3x box imei repair

EFS sekmesindeki Read butonuna tıklayıp EFS yedeğinizi alın.  İşlem esnasında telefon ekranında çıkan RSA ve Root izinlerini onaylayın.

Imei onarımı için Repair butonuna tıklayıp IMEI kutucuklarına imei numaralarınızı yazıp OK butonu ile işlemi başlatın. (Tek imei yazarsanız diğerı null/null olabilir)

Kısa bir işlemden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numaralarını ve şebekeyi kontrol edin. Imei numaraları düzelmesine rağmen şebeke alamıyorsanız Repair bıtonuna tıklayıp açılan pencerede sadece Repair Network sekmesini işaretleyip işlem yapın. İşlem tamamdır.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orijinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

13 thoughts on “Samsung i9060 Galaxy Grand Neo Z3X Box Imei Repiar – Imei Onarımı

  1. Ceplik harikasınız ustalar…. Elinize sağlık bu işin eğitimini vermelisiniz.. ,

    Diger tüm Model ve Markalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir