Samsung I9060 Galaxy Grand Neo telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüsünü galeriye kaydederek, daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi amaçlarla kullanmak isterseniz bunu anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan herhangi bir görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Galaxy Grand Neo, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan Samsung modelleriyle aynıdır. Yapmanız gereken telefonun fiziksel bazı tuşlarını kullanmak.

Ekran görüntüsü almak için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

samsung-i9060-grand-neo-ekran-goruntusu-alma

Tuş kombinasyonunu başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranında da işlemin gerçekleştiği ve görüntünün kaydedildiğine dair bildirim görürsünüz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

NOT: Yukarıda anlatılan yöntem Samsung Galaxy Grand Neo modelinin GT-I9060 ve GT-I9062 gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

32 thoughts on “Samsung I9060 Galaxy Grand Neo Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Play Store’da ‘screenshot’ yazarak, çıkan ücretsiz uygulamaları deneyin.

   1. Dediniz uygulamadan çok fazla çıktı. Bende 4-5 tane indirdim hepsi nasıl ekran görüntüsü alacağımızı gösteriyor. Düğme kullanmadan hangi uygulamayı kullayacam bir resim paylaşırsanız sevinirim

 1. Ayarlardan avuc ici hareketini etkinlestirin sonra yakalanacağıniz ekrana gelin ve avcunuzu ekranin üstünde surukleyerek geçirin boylece ekrani yakalamis olursunuz

  1. uygulama için varsayılan atanmış sanırım, uygulama yöneticisinde ekran görüntüsü kaydetme ile ilgili bir uygulama varsa verilerini sıfırlamayı deneybilirsiniz.

  1. net hatırlamamakla beraber yoktu diye biliyorum. cihazı şarja takıp ekranı karartın varsa ışık yanacaktır zaten.

 2. Bir yanlışlık var sanırım. Ekran görüntüsü bu şekilde alınmıyor. Elinizin yan tarafı ile solda sağa doğru hareket ettirdiğinizde alıyor.

  1. temazsız kontrölünü açtığınızda evet bu şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz.

      1. Şu an elimde bu mmodelden olmadığı için net yerini bilmiyorum ama HAREKETLER ayarlarına bakmanız lazım. Ayarlara girip arayabilirsiniz.

       1. Grand neo bende aldim konusma sorunu var bu telefonlar bozuk 700tl para verdim yazık günah karsidan gelen ses anlasilmiyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir