Samsung i9001 Galaxy S Plus Root Yapma

Samsung i9001 Galaxy S Plus model telefonunuzdaki uygulamaların donanım erişimlerini ve izinlerini kontrol etmek istiyorsanız telefonu rootlamanız gerekmektedir. Root işlemi telefona Superuser uygulamasını kuracaktır. Bu uygulama ile diğer uygulamaların yetkilendirilmesini kontrol edebilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir ancak yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Telefonu şarj edin ve en az %25 seviyesine getirin.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: i9001 Galaxy S Plus Root Update

2:i9001 Galaxy S Plus Unroot Update

Telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve indirdiğiniz bu iki dosyayı telefonun içine atın. (Hafıza kartına değil, telefon hafızasının içine atın.)

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken  ses açma + güç(açma-kapama) tuşuna beraber basıp basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra ekranda android logosunu göreceksiniz. Bu logoyu gördüğünüzde home(orta tuş) tuşunun solundaki dokunmatik tuşa bir kez dokunun. Bu işlem telefonunuzu Recovery Mode‘una geçirecektir.

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla ikinci seçenek olan apply update from sdcard seçeneiğinin üstüne gelip home(orta tuş) tuşuna basın. Açılan ekranda telefona hafızasına attığınız Root-i9001-Signed.zip dosyasını seçip tekrar home tuşuna basın. Kısa bir yüklemeden sonra telefonunuz rootlanacaktır. Şimdi geri gelip reboot system seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.  Telefonu açtığınızda menüde Superuser uygulamasını göreceksiniz.

Daha sonra telefonunuzu unroot yapmak isterseniz yukarıda anlattığımız aynı işlemleri uygulayıp dosya seçimine geldiğinizde UnRoot-i9001-Signed.zip dosyasını zeçmeniz gerekecektir. Bu işlem ile telefonunuzn root işlemini geri alabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.