Samsung i9000 Galaxy S Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Imei numarası bozulmuş veya silinmiş olan Samsung i9000 Galaxy S cihazını Z3X Box ile onarmanız mümkündür. Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım program kutusudur. Elinizde bu program kutusu yoksa lütfen bir teknik servise danışın.

ÖNEMLİ NOT: İnternet üzerinde bazı i9000 imei işlemlerinde sorun olduğu yönünde paylaşımlar var. Biz 2 telefonda denedik, herhangi bir sorun çıkmadı. Size önerimiz, yedeğinizi öncelikle alınız. Sonrasında telefonunuza format atınız. Imei işlemi sonrası eğer telefonunuz sürekli açılıp kapanırsa dowloand moduna alıp, sitemizde yer alan yazılım yükleme yazısını okuyarak cihazınıza tekrar rom yüklemesi yapın. Bu ve benzeri oluşabilecek sorunlar için sitemiz sorumlu değildir, bu uyarıyı dikkate alın.

Cihazı imei onarımından geçirmek için öncelikle root işlemini yapmanız gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse buradan root işlemi için gereken yazıyı okuyun ve işlemleri yapın. USB Hata ayıklama modunun açık olması gerektiğini unutmayın. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp, sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programının son sürümünü(bizdeki v.21 idi) açın ve i9000 modelini seçin. Herhangi bir sorun çıkarsa geri yükleme yapıp telefonu eski haline getirmek için öncellikle EFS yedeğinizi almanızı MUTLAKA öneririz. Bunu da backup kısmından EFS OKU seçeneği ile yapabilirsiniz.i9000-imeiİşlem esnasında telefon ekranında çıkan RSA ve Root izinlerini onaylayın.

Imei onarımı için Repair (veya Onar) butonuna tıklayıp IMEI kutucuklarına imei numaralarınızı yazıp OK butonu ile işlemi başlatın.

Kısa bir işlemden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numarasını ve şebekeyi kontrol edin.

NOT: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek YASAKTIR! Lütfen telefonun orijinal imei numaralarını kullanın.

HKNKR

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung i9000 Galaxy S Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

  1. Merhaba, telefonum s3 bugün düşürdüm. Camı hafif kırıldı ama ekran simsiyah, telefon çalışıyor ama ekranı göremiyorum.
    Bu sorunun nedeni nedir? Ne yapmam gerek? Fiyat aralığı verebilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir