Samsung i9000 Galaxy S model telefonunuzu rootlayarak telefondaki uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz.  Bazı uygulamalar donanım ve yazılım erişimi için özel izin isterlerle telefonu rootladığınızda bu yetkiye sahip olacaksınız.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir cihazınız varsa bunu göz önünde bulundurun. Telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmeyeceği için yedek almanıza gerek yoktur.  İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Bazı antivirüs programları vroot programını virüs olarak görmekteler. İşlem esnasında sorun yaşamamak için lütfen antivirüs programınızı devre dışı bırakın.

İhtiyacınız olan dosya:

1: vRoot i9000

Dosyayı indirip kurun. Telefonun menüsüne girerek  ayarlardan usb hata ayıklama modunu açın. Telefonu çalışır haldeyken usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.Sürücülerin otomatik olarak yüklenmesini bekleyin.

vRoot programını açın ve bağlantının gerçekleşmesini bekleyin. 1. resimdeki ekran geldiğinde ROOT işlemine başlayabilirsiniz. Root butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin. 2. resim geldiğinde root işlemi başarıyla bitmiş demektir. Telefon bu esnada kendini yeniden başlatabilir. Complete butonuna tıklayıp programı kapatabilirsiniz. Telefonunuz açıldığında menüye bakarsanız Kinguser diye bir uygulama göreceksiniz. Bu telefonunzun rootlandığı anlamına gelir.

 

6 thoughts on “Samsung i9000 Galaxy S Root Yapma”
        1. türkçe destekli root uygulaması bulamadığımız için vRoot ile işlem yapmıştık. Türkçe destekli root işlemi gerçekleştirdiğimizde onu da siteye ekleyecepiz. Ancak root işleminde dil pek önemli değildir. İzin kontrolü penceresi çıktığında sağdaki buton izin ver soldaki buton redet butonudur.

          1. hocam rootu kaldırdım sitenız cok guncel i9000 için cyanogen mod gelirse insallah onu kullanacagım elinize saglık tekrardan bekliyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir