Samsung i9000 Galaxy S Arapça Yazılım Yükleme

Samsung i9000 Galaxy S telefonunuzda Arapça dili yoksa yazılım yükleme ile dil paketini yükleyebilirsiniz.  Arapça dilini yüklediğinizde telefonunuzdaki Türkçe dili silinecektir. Daha sonra Türkçe lazım olduğunda yeniden yazılım yükleyerek eski haline getirebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdan herhangi birşey silmeyecektir ancak yine de önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Versiyon düşürmelerinde bilgiler silinir. Yükleyeceğimiz yazılımın sürümü 2.3.4 tür. Bundan daha yüksekse sürümünüz yedeklerinizi alın.

Yükleme esnasında telefonunuz kapanırsa telefonda ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden telefonu şarja takın ve batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutmaya çalışın. Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra açmayın, sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Odin Downloader

2:  I9000JPJVC_Arabic_Android_2.3.4

Her iki dosyayı da indirip winrar’dan bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına basın ve ekrana Downloading ya da Download Mode yazısı gelene kadar basılı tutun. Yazıyı görünce tuşları bırakın. Usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi gerçekleşecektir.

samsung i9000 arapça 2.3.4 yazılım yükleme

Odin programını açın. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz JVC_JV7_JV6.tar dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın.  Yükleme işlemi ortalama 4 dakika sürer. Bu esnada bağlantıyı kesmeyin. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında bağlantıyı kesebilirsiniz. Şimdi dil ayarlarından Arapçayı seçebeilirsiniz.


Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung i9000 Galaxy S Arapça Yazılım Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.