Samsung I8580 Galaxy Core Advance Format Atma

Samsung I8580 Galaxy Core Advance telefonunuza donma, takılma, kasılma, yavaşlama gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz nedenler, tek seferde veri ya da ayar sıfırlaması yapmak veya ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutmak-bloke etmek gibi sebeplerden format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veriler silineceğinden lütfen mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın! Ayrıca telefonun işlem sırasından düşük şarj dolayısıyla kapanmasını önlemek için şarj seviyesinin en az %50olduğundan emin olun!

I8580 Galaxy Core AdvanceAndroid 4.2 işletim sistemi kullanan bir model ve iki farklı format yöntemi mevcut. Bunlardan ilki için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Genel> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutmak-bloke etmek, uygulama ya da işletim sistemi hataları gibi sebeplerle menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için görseldeki gibi telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak telefonu onarım moduna(recovery mode) geçirmelisiniz.

Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. 

Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Ana Ekran(home) Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
samsung-i8580-galaxy-core-advance-format-atma

Telefon açılıp, marka model bilgisini gösterdiğinde açma-kapama(kilit) tuşunu bırakarak, diğer tuşlara basmaya devam edin.

Bir süre Android robot belirecek ve telefon onarım moduna geçecektir.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz!

Ses kısma tuşu yardımıyla ‘Wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.


Yeni gelecek ekran teyit amaçlı; yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘Yes – delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Onay sonrası telefon sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana döner. Bu aşama ‘Wipe cache partition’seçeneğini de aynı mantıkla onaylarsanız telefonun ön belleği de temizlenmiş olur.

Son olarak ‘Reboot system now’ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylamak telefonu yeniden başlatacaktır.


İşlem tamam! Telefon yeniden kuruluma hazır.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir