Samsung i8552 Galaxy Win modeli telefonunuz güncel değilse veya çeşitli sebeplerden dolayı yazılımsal hatalar alıyorsanız aşağıda anlatacağımız yazılım yüklemesini yaparak hem telefonu güncelleyebilirsiniz hem de telefonu yazılımsal sorunlardan kurtarabilirsiniz. Yüklemesini yapacağımız yazılım orijinal Türkiye romudur. Andrtoid 4.1.2 sürümüne aittir.

Yazılım yüklemesi güncelleme olarak algılandığından normalde telefonunuzdan bir şey silinmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme yapılırken telefonun kapanmaması için bataryayı şarj edip %25’in üstünde bir şarj seviyesinde işleme başlayın.

Anlatılan işlem sadece i8552 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın. Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız bilgisayar sürücüleri yüklemek için Smart Switch programını kurun. Smart Switch programını kurduktan sonra açmayın. Kurulu olaması yeterlidir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I8552XXANF2_I8552OJVANF1_I8552XXANE1_HOME

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz.Odin penceresinde AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz yazılım dosyasını seçin.

AP: I8552XXANF2_I8552OJVANF1_I8552XXANE1_HOME.tar.md5

Odin programı yaızlım dosyasını önbelleğe alacaktır. Bu birkaç dakika sürebilir. Program hazır olduğunda Start butonu aktif olacaktır. Strat butonu ile yazılım yüklemesini başlatabilirsiniz.Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

2 thoughts on “Samsung i8552 Galaxy Win Yazılım Yükleme”
  1. slm glaxsi i8552 tl var sürekli kapanıp açılıyor ben de format atım formatın sonunda e format volumemake extf4fa failed on dev block nncblkop 24 ve 22 çıkıp format tekrar başlıyor ve aynı şekilde format lama olmuyor bu rada verbiginiz rom yazılımını yükledim ısınma çok fazlaydı biraza azaldı bu cihaza daha ne yapa bilirim ayrıca bazen kapanıp açılırken samsung yazısı çıkıp donuyor cihaz ateş gibi oluyor ve donma oluyor şimdiden teşekür ederim üsadım

    1. Önder Bey merhaba. Bu modeller artık çok eskidiği için bir çok işlem için cihazın gücü yetmiyor. Çoğunun anakart ömrü de doldu zaten. Sağlıklı bir yazılım yüklemesi yapın, sonrasında telefonu menüden fabrika ayarlarına döndürün ve Ayarlar> Uygulama yöneticisi yörüngesini izleyip, gereksiz-kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın. Bunun haricinde o telefona yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir