Samsung i8552 Galaxy Win Ekran Görüntüsü Alma

Samsung i8552 Galaxy Win telefonunda, o an ekranda bulunan görüntüyü kaydederek daha sonra kullanmak ya da paylaşmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlevi, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama ve screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılarak, telefon ekranında o an bulunan görüntü kaydedip, üzerine düzenleme yapmak ya da herhangi bir amaçla kullanmanızı sağlar.

Hemen bütün akıllı telefonlarda olduğu gibi Android 4 işletim sistemi kullanan Galaxy Win’de de bu özelliği kullanmak için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Bunun için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi  aynı anda ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Yöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görecek ve telefonunuzun sesi açıksa bir deklanşör sesi duyacaksınız. Yine yukarıdaki akıllı bildirim çubuğundan da işleme dair bilgilendirme yapılacaktır.

galaxy-win-ekran-goruntusu-almaYakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzeri görüntülemelerde de Pictures> Screenshots yörüngesini izlemek yeterli olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “Samsung i8552 Galaxy Win Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir