Samsung I8262 Galaxy Core Download Mode

Samsung I8262 Galaxy Core model telefonunuza yazılım yüklemek isterseniz, telefonu öncelikle yükleme modu olan Download Moda almalısınız. Bunun için telefonun fiziksel tuşları kullanılacağından, tuşlarında sorun olan bir telefonu download moda geçiremezsiniz.

Download mode, ‘Odin‘ gibi programlar yardımıyla yazılım yüklemesi yapılacak telefonlar için kullanılan bir yöntemdir. Normal mod ya da onarım modunda telefona yazılım yüklemesi yapamazsınız. Download mode cihazı yazılım yüklemesine hazır hale getirir. Böylelikle yazılıma eklemeler, düzeltmeler yapabilir, yazılımı baştan telefona yükleyebilirsiniz.

Samsung I8262 Galaxy Core model telefonların yükleme moduna geçişi için kullanılan yol, hemen diğer tüm akıllı Samsung’larla aynıdır.

Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Dolayısıyla yapılması gereken tuş kombinasyonu, görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

i8262-galaxy-core-download-mode

Telefon,  içinde sarı ünlem işareti olan uyarı levhasının görüneceği bir ekranda açılır. Bu ekran download moda geçiş için teyit anlamı taşır ve burada dokunmatik çalışmaz.

Bir kere ses açma tuşuna basmak sizi download moda ulaştıracakken, yine bir kez ses kısma tuşuna basmak telefonun norma şekilde yeniden başlamasını sağlar.

Download moda alınmış telefonunuzu bu moddan çıkarmak için telefonun bataryasını sökebilirsiniz.

 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.