Android cihazınızı rootladığınızda cihazda süperkullanıcı konumuna yükselirsiniz. Bu konum size cihazdaki uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol etme yetkisi ve amacınıza uygun uygulama temin edebildiğinizde cihaz yazılımında değişiklik yapma hakını sağlar.

Root hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Root işlemi cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Telefonunuz garantili ise lütfen bu durumu göz önünde bulundurun. Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Telefonunuzun sürücülerinin otomatik olaak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Siz de Samsung I8200 Galaxy S3 Mini Value Edition model cihazınızı rootlayarak root yetkisiniden faydalanabilirsiniz. Root işlemi için aşağıdaki yönergeleri izleyin.

İhtiyacınız olan root programı:

1: Root Genius

Programı indirip kurun ve açın.

Telefonunuzda daha önce USB Hata Ayıklama modunu açmadıysanız Ayarlara girin, Cihaz Hakkında sekmesini açın. Yapı numarasına 7 defa dokunun. Geri dönün. Geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklama modunu açın ve telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

 

Sürücüler yüklendiğinide yukarıdaki 1. resimdeki ekran ile karşılacaksınız. Bu aşamada telefon ekranında bir uyarı çıkacaktır. RSA izin isteğini telefondan onaylayın ve programdan Retry butonuna tıklayın.  Bağlantı gerçekleştiğinde ROOT butonunu göreceksiniz. Root butonuna tıklayn. Root işlemm başlayacaktır. Kısa bir süre sonra telefon keini yenden başlatacaktır. Programda son resimdeki gibi Gratz mesajını verecektir. Programı kapatabilirsiniz. Telefon açıldığında menüye bakın. Superuser uygulamasını açın. Güncelleme isterse güncellemesini yapun. Artık telefonunuz rootlanmıştır.

3 thoughts on “Samsung I8200 Galaxy S3 Mini Value Edition Root Yapma”
  1. Bu program bizim telefonumuzu ele geçiren kinguser programını telefona kuruyor. tüm root hakları saçma sapan programlar yapan adamların eline geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir