Samsung I8200 Galaxy S3 Mini Value Edition telefonunuza Odin gibi programlarla yazılım yüklemek isterseniz öncelikle telefonunuzu yazılım yükleme modu olan Download Mode‘a almalısınız.

Download Mode, genellikle Samsung telefonlar için kullanılan yardımcı moddur. Android işletim sistemli telefonların hepsinde olan bu mod, Samsung’un bazı Badaa ya da standart işletim sistemli cihazlarında da bulunuyor. Multiloader, Odin gibi yardımcı programların cihazı görmesini sağlayan bu mod, ayrıca telefonun yeni yazılıma hazır hale getirilmesini de sağlıyor.

I8200 Galaxy S3 Mini Value Edition modelini yazılım yükleme moduna almak için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Ana Ekran(Home) Tuşu + Açma-Kapama Tuşu
samsung-i8200-value-edition-download-mode
Tuşlara doğru şekilde basarak telefonu açtığınızda içinde sarı ünlem işareti olan bir uyarı levhasıyla karşılaşırsınız. Bu ekranda ses açma tuşuna basarak Download moda geçiş yapabilir ya da ses kısma tuşuna basarak işlemi iptal edip, telefonun normal olarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz.

Download moda geçiş amaçlı bu ekranda bir kez ses açma tuşuna basmanız durumunda ekranda altında ‘Downloading’ yazan bir Android robot görürsünüz. Bu telefonun yazılım yüklemeye hazır hale geldiği anlamını taşır.

Download moda alınmış telefonu bu moddan çıkarmak için hiç bir şey yapmadan bekleyebilir ya da bataryasını çıkarıp, yeniden takabilirsiniz.

2 thoughts on “Samsung I8200 Galaxy S3 Mini Value Edition Download Mode”
  1. odinden romu yüklemeye çalıştıgımda başarısız oluyor, hard reset moduna girdiğinde de altta “/system/csc/common/system/csc/others.xml’ (no data available)” böyle bir ibare var. nasıl çözebilirim acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir