Samsung i8190N Galaxy S3 mini modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız ve formatla bu sorunlar düzelmiyorsa yeniden yazılım yüklemesi yapmalısınız. Anlatımını yapacağımız yüklemede orjinal i8190N romunu kullanacağız. Android 4.1.2 JellyBean sürümüdür. Türkçe dili mevcuttur. Sadece i8190N modeli içindir. Farklı bir model cihazınız varsa lütfen yükleme yapmayın.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedekleme yapabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de telefonu şarja takıp batarya şarj seviyesini minimum %50 seviyesine getirin.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I8190NXXAMG1_I8190NLPMAMG2_LPM

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta) + güç tuşlarına basıp telefonu açın. Ünlem işaretli uyarı levhasının olduğu ekran geldiğinde tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘a sokacaktır. Telefon Download modundayken USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı sağlanmışsa ID:COM kutusuğunda bağlanılan port numarası gözükecektir.

samsung i8190N yazılım yükleme

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz  I8190NXXAMG1_I8190NLPMAMG2_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonunun aktifleşmesini bekleyin. Buton aktifleştiğinde işlemi başlatmak için tıklayabilirsiniz. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar uzayabilir. Bu esnada bağlantının kopmamasını sağlayın. İşlem bittiğinde RES OK! mesajını görürsünüz ve telefon kendini yeniden başlatır.

İlk açılış biraz uzun sürebilir, lütfen telefonun tamamen açılmasını bekleyin. Eğer uygulama hataları alırsanız telefonu formatlamanızı öneririz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

10 thoughts on “Samsung i8190N Galaxy S3 mini Yazılım Yükleme”
  1. I8190XXAMG4 I8190NXXAMG1 BUNLARDAN HANGİSİ DAHA İYİ ACABA G4 G1 AMB4 ÖNERİNİZ HANGİSİ ACABA ?

    1. O şekilde bir ayrım yok. Yazılım tarihlerine bakın ve en güncel olanı yükleyin.

  2. kardeşim helala bu sitenin sahibinden Allah razı olsun ben hep denedim yanexe gidiyordum ama inmiyordu ama şimdi indirdim Allah razı olsun kardeşim elin ekoluna sağlık bu site bir numara herkes bence bu siteye şükretsin

    1. Olmaması lazım ancak çok düşük bir ihtimal de olsa eski imei geri gelebilir, bu durumda şebeke alamazsınız, yeniden imei yazılması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir