Samsung i8190 Galaxy S3 mini Modem Olarak Kullanma

Samsung i8190 Galaxy S3 mini telefonunuzda kullandığınız mobil internet ağınızı telefonun Hotspot özelliği ile isterseniz kendi bilgisayarınızda/tabletinizde kullanabilir veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İnternet paylaşımını açmak için menüden ayarlara girin Kablosuz ve ağlar bölümünde Diğer  ayarlar seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Bağ. ve Taşınabilir Wi-fi alanı seçeneğini göreceksiniz.  Burada internet paylaşımı yapabilmeniz için size 3 seçenek sunulmuştur. USB kablosu kullanarak mobil internetinizi bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve USB bağlanıyor seçeneğini aktifleştirin.  Bluetooth bağlantısı kullanarak internet paylaşımı yapmak isterseniz Blueetooth bağlantısı seçeneğini aktifleştirin ve bluetooth ayarlarından cihazı görünür yapın.

En çok kullanılan yöntem ise wi-fi ile internet paylaşımıdır. Bunun için en üstteki Taşınabilir Wi-Fi… seçeneğini aktifleştirin ve seçeneğin üzerine dokunun.  Açılan ekranın sağ alt köşesindeki Yapılandır butonuna dokunarak  paylaşım ağı için bir isim ve şifre belirlemeniz gerekir. Ayarlarınızı yaptıktan sonra Kaydet butonu değişiklikleri kaydedin.

Şifrenizi verdiğiniz kullanıcılar mobil internet ağınıza erişip internete girebeileceklerdir.

Author: Halil Akgül

26 thoughts on “Samsung i8190 Galaxy S3 mini Modem Olarak Kullanma

 1. Merhaba ben s3 mini kullanicisiyim bir sorum olacakti bu tasinabilir wifi alanini acmanin kisa bi yolu yokmu??? Bildirim paneline ekleyemezmiyiz

  1. Merhaba. Maalesef yok ancak google play store’dan uygulama indirip menüye ekleyebilirsiniz. Wifi hotspot diye arama yaprsanız birkaç uygulama çıkacaktır.

  2. var kardeşim hemde bişey indirmene gerek yok menüye girdiğinde uygulamaların yanıda widget yazan yere bas sonra hemen ilk sayfadaki ayarlar kısayolu var ona basılı tutup ekrana getir sonra açılan sayfadan bağlana. ve taşınabilir wifi seçeneüine bas bu kadar…

 2. Arkadaşım , bn taşınabilir wifiyi açmakta sorun yaşamıyorum .fakat açtığimda hiçbirşekilde başka yerde gözükmüyor habire format attim yok olmuyo ne yapim ???

  1. Orjinalle aynı şekilde. Ayarlara girince kablosuz ağ seçeneğini görürsünüz.

 3. S 3 mini telefonumdan taşınabilir wifiyi açıyorum açılıyor diyor ama bir türlü açmıyor ekranda hep aynı yazı güya aciyor ama açılıyor yazısı hiç gitmiyor açmıyor da

  1. Bahsettiğiniz durum için herhangi bir ayar yoktur. Bu yüzden telefonu veri yedeği alarak formatlamanızı yani fabrika ayarlarına döndürmenizi öneririz.

 4. S3 mini rom attım kardeş. Wifi olarak açıyorum ama geri kapatıyo. Rom atmadan önce herkese netimi paylaşıyodum. Romdan sonra açıyorum görükmüyo görüksede bağlanılamıyor. Bi yardımcı olsan kardeş.

  1. Hangi romu attınız. Format atıp deneyin. Formatla düzelmezse farklı bir rom yükleyin.

 5. Merhaba s3 mini telefonumda taşiınılabilir wifiyi etkinleştiriyorum ama devre dışı birakiliyor deyip kapatiyor ne yapmaliyim?

  1. merhaba, ayarlarınızın yapıldığından emin olun, mobil internet paketinizin olduğundan emin olun. sorun çözülmüyorsa formaqtı deneybilirsiniz.

 6. S3 minide resimleri fotoğraflar ve watsappta fotoğraf göndermiyor. Facebook watsappı tekrar yüklememe rağmen.

  1. hafıza kartınız varsa çıkarıp öyle deneyin. yine aynı sorun varsa, büyük ihtimalle telefonu formatlamanız gerekecek.

 7. s3 mını telefonumda wıfı yoluyla tasınabılırı acıyorum bılgısayardan baglanıyorum fakat ınternete gıremıyorum arkadasımdada s3 mını var onunkınde sıkıntı yok benım telefonda sıkıntı var hattada problem yok ıkımızınkıde aynı tarıfe yardımcı olabılırmısınız

  1. mobil internet paketinizin olduğundan ve veri hizmetinin açık olduğundan emin olun. mobil internetinizin telefonda açık olması gerekiyor, yani telefondan internete grebiliyor olmanız lazım. buna rağmen bağlanamıyorsanız lütfen şifrenizi değişitirip tekrar bağlanmaya çalışın.

  1. S2yi görüp s3 miniyi görmiyorsa sorun bilgisayarda değil s3 minidedir. Büyük olasılıkla usb girişinde sorun varsır.

  1. usb kablonuz veya soketin data yollarında sorun olabilir. mümkünse başka bir kablo ve usb noktası deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir