Samsung i8160 Galaxy Ace 2 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Imei numarası silinmiş veya bozulmuş Samsung i8160 Galaxy Ace 2 modelini Samsung onarım boxlarıyla düzeltmek mümkündür.Bu boxlardan biri Z3X Box‘tır. Z3X box kullanarak bu modelin imei numarasını kolaylıkla onarabilirsiniz.

Normal kullanıcılar bu işlem için bir teknik servise başvurmalıdırlar. Burada bahsedeceğimiz program Z3X Box olmadan çalışmaz.

Imei onarım işlemini yapmak için öncelikle telefonu rootlamanız gerekmektedir. Root işlemini buradan yapabilirsiniz.

Telefondan USB Hata Ayıklama modunu açın. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Samsung tool programını açın. I8160 modelini seçin. Öncelikle EFS yedeğini almanızı öneirriz. Herhangi bir sorunda EFS yedeğini geri yüklerek telefonu eski haline getirebilirsiniz.

samsung i8160 galaxy ace 2 z3x box imei repair

Imei onarımına başlamak için Repair butonuna tıklayıp IMEI kutucuğuna imei numarasını yazıp OK butonuna tıklayın. Now connect phone to UART cable mesajını aldığınızda telefonu usb kablosundan söküp boxa bağlı olan UART kablosuna takın. Kısa bir işlemden sonra OK mesajını alacaksınız. Bu esnada telfon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numaranızı kontrol edin.

NOT: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

27 thoughts on “Samsung i8160 Galaxy Ace 2 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

 1. hocam kolay gelsın 8160 modelıne toll pro ıle ımeıl atamıyorum abd portunda cıhaz gozukmuyor neden yapabılır …

 2. hocam kolay gelsin samsung 8150 ye ime repair işlemi z3x le anlatırmısınız kısaca

 3. Dediklerinizi harfiyen yapıyorum ama Z3X UART kablosu istiyor takıyorum MSL By Pass Error 2 hatası veriyor ne yapmak lazım teşekkürler.

   1. Malesef 4.1.2 ve 2.3.6 yazılımları denendi sonuç aynı. Araştırdım EFS ile ilgili problel olabilirmiş nereden bulabilirim sizin sitede mevcut mu EFS dosyası ?

     1. Teşekkür ederim sorun çözüldü. Android 2.3.6 İki parçalı rom yükleyerek. Efs sorunu şöyle izah edeyim recovery moda girince invalid mount Efs falan yazıyor. Pekte önemli değil şebeke geldi ya o yeter :)

 4. z3x i8160 ace2 imeil onarımı yaptıgım imeil bos gozukuyor eror hatası alıyorum acıl yardımcı olabılırmısınız

  1. Yukarıda anlatılan işlemleri yaparak, tekrarlayın. Yine de şebeke alamazsanız, işlem bittiğinde ‘Repair network’ seçeneğini kullanın.

 5. telefonu usb kablosundan söküp box a bağlı olan UART kablosunu takın. Bu islemi anlayamadım. bilgilendirirmisiniz uart kablosu nedir ?

   1. hayır internet üzerinden indirdim samsung tool uygulamasını. yani oyle yapıcaz sanıyordum. root bile attım imei atmak için sorunsuz sekilde. o proğram yok simdi imei atamıcakmıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.