Samsung i8160 Galaxy Ace 2 Modem Olarak Kullanma

Samsung i8160 Galaxy Ace 2 telefonunuzda kullandığınız mobil internetinizi  bilgisayar üzerinden kullanmak veya arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz bunu Androidin Hotspot özelleiğini kullanarak yapabilirsiniz. Hotspot özelliği ile telefonunuzu bir modem gibi kullanabilirsiniz.

İnternet paylaşım özelliğini kullanırken sahip olduğun internet paketinin limitine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle faturalı bir hattınız varsa limit aşımlarına dikkat etmeniz gerekir. Türkiyedeki pahalı internet ücretlerini göz önünde bulundurursak sürpriz faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Telefonunuzu internet paylaşımına açmak için ayarlardan Kablosuz ve ağlar bölümüne girin. Burada Bağ. ve taşınabilir Wi-fi alanı seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun. Eğer mobil internetinizi usb kablosu ile bilgisayar üzerinden kullanmak istiyorsanız usb kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın bu ekrandaki USB bağlanıyor seçeneğini aktifleştirin.

Kablosuz olarak internet paylaşımı yapacaksınız aynı ekranda Taşınabilir Wi-fi alan ayarları seçeneğine dokunun. Taşınabilir Wi-fi alanını aktifleştirin ve hemen altındaki ayarlar seçeneğinden ağınız için bir isim ve şifre belirleyin. Belirlediğiniz şifreyi verdiğiniz kişiler kapsama alanındayken sizin telefonunuza bağlanıp internetinizi kullanabilecekler.

Author: Halil Akgül

7 thoughts on “Samsung i8160 Galaxy Ace 2 Modem Olarak Kullanma

  1. tamam işte. öncelikle telefonunuzdaki internet ayarlarınız başarıyla yapılandırmanız gerekir. telefondan internete giremiyorsanız bilgisayara bağlandığınızda da giremezsiniz. telefondan girebiliyor ama bilgisayardan giremiyorsanız kablo ile ilgili bir sorun olabilir.

 1. usb kablosu ile bağlanmak istediğimde bağlanmıyor. Lütfen resimli olarak acıklar mısınız

  1. yukarıda resimli olarak anlatılmıştır zaten. lütfen makaleyi bir kez daha okuyun.

   1. 8160 ace 2 telefonu ka
    blo ile bagladigumda modem gibi göruyor.ama masaustune bagladigimda olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.