Samsung i8160 Galaxy Ace 2 Android 2.3.6 Arapça Yazılım Yükleme

Samsung i8160 Galaxy Ace 2 modeli cihazınızda Arapça diline ihtiyaç duyarsanız  bu makalede anlatacağımız işlemleri  yaparak telefonunuza orjinal Android 2.3.67 Gingerbread Arapça yazılımın yükleyebilirsiniz. Bu yazılımda Türkçe dili mevcut değildir. Türkçe için buraya bakabilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alaniliyorsanız önemli bilgilerinizi yedekleyin. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutun. Telefon sürücülerinin otomatik yüklenebilmesi çin bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisiayarınıza Kies programını buradan indirerek kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisyarınızı yeniden başlatın. Kiesi açmayın. Açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I8160JPMA2_I8160OJPMA2_TMC

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecektir. Tuşları bırakın. Bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleşmişse ID:COM kutucuğunda bağlanılmış olan port numarası gözükür.

samsung i8160 arapça yazılım yükleme 2.3.6PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz I8160JPMA2_I8160OJPMA2_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemini hem Message kısmından hem de programın sol üst köşesindeki kutucuktan takip edebilirsiniz. Setupconnection veya failed hatası alırsanız büyük olasılıkla bağlantı sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bağlantılarınızı kontrol edip baştan başlayın.

RES OK! mesajını aldığınızda yükleme işlemi bitmiş demektir. Telefon kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Telefonun tamamen açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında bağlantıyı kesebilirsiniz.


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir