Samsung i8150 Galaxy Wonder Root Yapma

Rootlama işlemi Android işletim sistemli cihazlarda yönetici konumuna yükselmek için yapılan bir işlemdir. Android cihazını rootladığınızda yazılımda değişiklik yapma hakkını kazanırsınız. Kod bilginiz varsa kodlarla oynayarak yoksa yardımcı uygulama edinerek istedğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Samsung i8150 Galaxy Wonder modelini de rootladığınızda anlattığımız yetkiye sahip olabilirsiniz.  Rootlama işleminin cihazı garantı kapsamı dışında bırakacağını unutmayın. İşlem neticesinde cihazınızdan herhangi bir bilgi silinmeyecektir.

Rootlama konusu ile ilgili daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız; “Root Nedir?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Rootlama işlemi için birden fazla yöntem mevcuttur ancak biz en basit olanını anlatacağız.

İhtiyacınız olan dosya:

1: i8150 Root Update

Dosyayı indirip olduğu gibi telefon hafızasına atın.(Hafıza kartına değil telefonun kendi hafızasına yükleyin.)

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basarak telefonu açın. Ekranda Samsung yazısını gördüğünüzde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin.

Android robotu gördüğünüzde tuşları bırakıp sol taraftaki dokunmatik tuşa bir kez dokunun.


Biraz sonra telefon Recovery Moda geçecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla apply update from sdcard seçeneğinin üzerine gelip home(orta) tuşuna basın. Çıkan ekranda update.zip dosyasını bulup üstüne gelin ve tekrar home tuşuna basın.

Kısa bir yükleme olacaktır. Yüklemeden sonra reboot system now seçeneği üzerindeyken home tuşuna basıp telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldığında menüde superuser uygulamasını göreceksiniz. Bu uygulama ile root izinlerini kontrol edebileceksiniz.

Not: Bu cihazı ayrıca Kingo Android Root ve iRoot programlarıyla da rootlayabilirsiniz.


Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung i8150 Galaxy Wonder Root Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir