Samsung i8150 Galaxy Wonder Arapça Yazılım Yükleme

Samsung i8150 Galaxy Wonder telefonunuzda Arapça diline ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda anlatacağımız yazılım yüklemesiyle telefona Arapça dil paketini yükleyebileceksiniz. Ancak Türkçe dil paketi silinecektir. Daha sonra yine Türkçe dili lazım olursa buraya tıklayarak Türkçe dilini geri yükleyebilirsiniz.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki bilgilerinizi silecektir. Yükleme yapmadan önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeklerini alın. Ayrıca telefonu şarj ederek batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin. Sim kart ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Yükleyeceğiniz olan yazılım sürümü Android 2.3.6 Gingerbread’tır. Yani resmi son sürümdür. Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  I8150JPLM8_I8150OJPLM5_I8150XXLMB

3: Ancora.ops

Her üç dosyayı da indirip .rar’dan çıkarın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar göreceksiniz.


Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’a alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücüler otomaik yüklenecektir.

i8150 samsung galaxy wonder arapça yükleme

Odin programını açın. Telefon başarılı şekilde bağlanmışsa ID:COM kutucuğu sarı yanar ve bağlanılan com port numarası yazar.


OPS butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz Ancora.ops dosyasını seçin.

Sol tarafta Options kısmında One Package seçeneğini işaretleyin.

En altta One Package butonuna tıklayıp indirdiğiniz I8150JPLM8_I8150OJPLM5_I8150XXLMB_HOME.tar dosyasını seçin.

Start butonu aktifleştiğinde yüklemeyi başlatmak için butona tıklayabilirsiniz. Yükleme işlemi ortalama 5 dakika sürecektir. İşlem bittiğinde telefon kendi kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kendini yeniden başlatmayana kadar bağlantıyı kesmeyin.

Telefon açıldıktan sonra bağlantıyı kesip kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung i8150 Galaxy Wonder Arapça Yazılım Yükleme

  1. telefona arapça yazılımı yükledim. ancak türkçe seçeneği silindi. telefon türkçeye dönmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.