Samsung i747M Galaxy S3 LTE modeli ülkemizde satılan bir model değildir ve genel olarak operatörlere bağlı olarak satıldığı için başka bir sim kart takıldığında “Sim ağ kilidi” ister.

Z3X Box ile sim ağ kilidi kırılabilir. Bu işlemle telefon bütün sim kartlara açık olacaktır. Normal kullanıcıysanız lütfen bir teknik servise danışın.

Unlock – sim kilidini açma işlemi için telefonun rootlanmış olmsı gerekmektedir. Cihazınızın sürümü 4.3 ise buradan rootlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefondan USB hata ayıklama modunu açın.  Daha önce port ayarlarıyla oynanmışsa lütfen *#7284# kodunu girip PDA‘yı seçin. *#0808# kodunu girip DM+Modem+ADB seçeneğini seçin. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programını açın. i747M modelini seçin. Samsung Mobile USB Serial Port seçeneğini seçin.

samsung i747m galaxy s3 unlock
Unlock Options sekmesinde New Security seçeneğini işaretleyip Unlcok butonuna tıklayın. Telefon ekranında RSA izni ve Root izni uyarıları çıkabilir. İzin isteklerini onaylayın. Program EFS yedeğini alıp işleme başlayacak. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir ve telefon kendini bir kaç kez yeniden başlatabilir.  Unlock done mesajını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir