Samsung i747M Galaxy S3 LTE Android 4.3 Root Yapma

Rootlama işlemi, Android cihazlarda root yetkisini(en üst düzey) elde etmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde telefon yazılımında değişilik yapma hakkınız olur. Telefona kurulcaka olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebileceksiniz.

Root ile ilgili detaylı bilgiyi buaradan bulabilirsiniz. Ayrıca Uninstall ve Link2SD uygulamalarını da inceleyerek root yetkisi ile yapabilecekleriniz hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Anlatacağımız işlem Samsung i747M modeli Android 4.3 sürümü içindir. Android 4.4.2 sürümü için deneme fırsatımız olmadı.

Telefonu bilgisayara bağladığımızda sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için bilgisayrınızda Kies 3 programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınız Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın. İşlem boyunca Kies’in kapalı olması gerekmektedir. Açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: CF-Auto-Root-d2can-d2vl-sghi747m.tar

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip programı aracılığyla bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana Downloading yazısı gelecektir. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.


samsung i747m galaxy s3 android 4.3 root
PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-d2can-d2vl-sghi747m.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme işlemi olacaktır. Yükleme bittiğinde RES OK! mesajını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüden SuperSu uygulamasını bulup açın. KNOX‘un devre dışı bırakılmsı için bir uyarı göreceksiniz. Tamam/Ok butonu ile KNOX’u devre dışı bırak. Root işlemi tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.