Samsung i5800 Galaxy 3 Format Atma

Samsung i5800 Galaxy 3 telefonunuzun kilit desenini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefonu formatlayarak sıfırlayabilir ve bu kilidi aşabilirsiniz. Format işlemi ayrıca telefonda oluşan bütün uygulama  hatalarını da sıfırlar.

Formatlama işlemi telefon hafızadındaki bütün bilgilerinizi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa yedeğinizi alın ve batarya şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. Format işlemi çok kısa sürer ancak format esnasında telefonunuzun şarjı biterse telefonda ciddi zararlar oluşabilir.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp ekrana samsuıng yazısı gelince güç tuşunu bırakıyoruz.  Format menüsü gelene kadar diğer tuşları basılı tutuyoruz. Telefon format menüsünde açılınca tuşları bırakıyoruz. Burada dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data/factory reset seçeneğinin üstüne gelin ve home(orta tuşa basın), onay için yes delete all user data seçeniğini seçin ve tekrar home tuşu ile onaylayın.  Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system seçeneği ile telefonu yeniden başlatıyoruz. Artık telefonunuz ilk gün aldığınız gibi açılacaktır. Kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

galaxy 3 i5800 format atma

Not: Bazı versiyonlarda onay için home tuşu değil güç tuşu işlemektedir.

 

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung i5800 Galaxy 3 Format Atma

  1. yukarıdaki yöntem işe yaramıyır. Ses+ ses- home ve açma kapamaya basılı tutup bekleyin samsun logoso 3 kes gelip gidecek ondan sonra bırakın tuşları format menüsü gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.