Samsung I5500 Galaxy 5 Corby Sma modelinin bozulmuş veya silinmiş imei numarasını Z3X Box ile onarmak mümkündür. Z3X Box bir Samsung onarım ve yazılım yükleme programıdır. Bu işlemi diğer Samsung boxlarıyla da yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X Box olduğundan anlatımı bu box üzerinden yapacağız. Normal kullanıcıysanız bu işlem için bir teknik servise danışmanız gerekecek.

İşleme başlamadan önce önceden değiştirlilmiş olma ihtimaline karşı telefonun USB ayarlarını yeniden yapın.

*#7284# kodunu tuşlayıp USB seçeneğini seçin. *#197328640# kodunu tuşlayın. COMMON seçeneğine dokunun. DIAG CONFIG seçeneğine dokunun. USB seçeneğini seçin ve telefonu yeniden başlatın.

Telefon açık durumda  usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Bağlantı sırasında telefon ekranında bağlantı seçenekleri çıkarsa KIES(PC Studio) seçeneğini seçin.

Samsung Toolsu açın. I5500 modelini seçin. Diagnostic USB protunu seçin.

samsung i5500 z3x box imei repair

Repair butonuna tıklayıp açılan pencerede IMEI numarasını yazın ve OK butonu ile işlemi başlatın. Program kısa bir işlemden sonra imei onarımını tamamlayıp Ok mesajını verecektir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. İşlem hata verirse baştan tekrar deneyin.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numaralarını kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir