Samsung s3353 model telefonlarınızda kilit kodunuzu unuttuysanız veya sim kilit var ise bir samsung box olan z3x box yardımı ile kilit kodunu kırabilir, sim kilidini iptal edebilirsiniz. Bilgisayarınızda KİES yüklü olması gerekmektedir. Yani bilgisayarınızda samsung sürücülerinin daha önce yüklenmiş olması gerektiğini unutmayınız. Yedek almayı da unutmayın her ihtimale karşı.

Bu işlemler için öncelikle z3x box samsung tools ( eski telefonlar için ) açın. S3353 modeli seçin, USB kablosunu hazırlayın. Programda micro uart diyor ama biz b3210 ile bu işlemleri başarı ile yaptık.

Telefonunuzu kapalı konuma getirin.  Şimdi Direct Unlock seçeneğine tıklayın ve 1-2 içinde yıldız tuşuna basarken usb kablosunu telefonunuza bağlayın. İşlem devam edecek ve sizden uart kablonuzu takmanızı isteyecek. usb kablosunu çıkartın ve ucu usb olan herhangi bir uart kablonuzu box kutusuna bağlayın. diğer ucunu da telefona bağlayın. bir süre sonra telefonu görüp işleme devam edecek size telefondaki tüm kodlar sıfırlanacaktır. ( resimdeki gibi. )

s3353.JPG

 

Eğer bu aşamadan sonra sizden herhangi bir şifre isterse, default samsung şifresi olan 8 tane 0 ( 00000000 ) yeni kodunuz olmuş olacaktır. Fakat size sadece şifreleri değiştirmek istediğiniz de ya da yeni kilit kodu koymak istediğinizde bunu isteyecektir.

İşlemlere rağmen telefon kilidi açılmıyorsa. Telefonu açık şekilde UART kablo ile boxa bağlayın ve User Codes butonuna tıkayın.

HAKAN KARA

5 thoughts on “Samsung GT-S3353 Trevi Z3x Box Sim Kilit – Kilit Kodu Kırma – Unlock”
      1. Bilgisayarınızdan kaynaklı bir problem olabilir. Yedek bir bilgisayar varsa onunla deneme yapın lütfen.

  1. SAMSUNG tool a tıklayıncca “Card not found,waiting for connection” diyor lütfen yardım edin telefonumu açamıyorum bu şifreyi kırmam lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir