Samsung E2600 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bi nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Diğer boxlar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını anlatacağız.

İMEİ işlemini yapmadan önce, telefona yazılım yüklememiz gerek. Z3x box support kısmında e2600 modeli için 2 tane yazılım dosyası var. Bunlardan birini indirip, öncelikle yazılım yüklememiz gerekmekte.

Samsung  Tool (eski telefon modelleri için olan, 2G Tool olan ) programını açın. Model olarak e2600 modelini seçin. USB kablosunu z3x box kutusuna bağlayın. Telefonun kapalı olsun. Bataryayı çıkartın ve takmak için hazırda bekletin. Kabloları bu sırada bağlamış olduğunuzdan emin olun. Sonra 2g tool ekranında, firmware tuşuna basın, eliniz telefonda * veya # tuşuna basılı olsun. (programda * a basın diyor ama ben # tuşuna basarak işleme devam ettim. Deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışın.) 1-2 sn içinde bataryayı takın. Telefonu program gördüğü an sending proloader diyecek ve yazılım telefona yüklenmeye başlayacak.

Yazılım yazdırıldıktan sonra telefon açılacak. z3x box kutusundan telefonun bağlantısını kesin. Bilgisayara bağlayın.  Bilgisayarınızın sürücüleri yüklemesini bekleyin. IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın. Custom tuşuna basın. Otomatik olarak işleme başlayacaktır. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır.

NOT 1: z3x box içerisinde, bu telefonun türkçe dil dosyası olan yazılım maalesef yok. O yüzden buradaki işlemleri yaptıktan sonra telefonu ingilizce olarak kalacağını bilmeniz gerek.

NOT 2: İşlemi yaparken biz batarya takılı yaptık ama bazı sorunlar oluşabiliyor; bu yüzden isteyen yazılım yazdırma işlemini yaparken bataryayı çıkartsın, firmware tuşuna bastığında 1 sn içerisinde yıldız tuşuna basılı tutsun. yazılım yüklenmeye yine devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

Hakan KARA

4 thoughts on “Samsung GT-E2600 Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair”
  1. I have to thank you for the efforts yoou have put in penning this blog.
    I am hoping to view the same high-grade blog posts by you in the futurte
    as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own site now ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir