Samsung GT-E1150I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

Samsung e1150i telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Diğer boxlar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını anlatacağız.

Öncelikle Samsung 2G Tool (Eski tip telefonlar için) programını açın.

Z3X BOX’ta e1150i modelini seçelim

Z3X box com port seçimini yapın. (Bu genellikle otomatik seçilmiş vaziyettedir.)

J750 kablosu ile imei onarımını yapacağız.

IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın.

Burada yapacaklarınız önemli:

Telefonun bataryasını çıkartın.

Kabloyu telefona ve box kutusuna bağlayın.

Telefonun açma kapama tuşuna basılı tutun.


Custom butonuna basın.

1-2 saniye geçmeden bataryayı da telefona takın.

e1150i numara yazma.PNG


Otomatik olarak işleme başlayacaktır. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır. (resimdeki gibi)

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

 

HAKAN KARA

Author: Halil Akgül

11 thoughts on “Samsung GT-E1150I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

 1. can ustam metin ben elimde samsung c3011 var zx3 box ile ime repear yapma istiyorum ime 0000000 düşmüş sorun nedir bir türlü yapamaıyorum ime atamıyorum

  1. imie yazma başarıyla bitmesine rağmen imei yazmıyorsa sorun donanımsaldır. Yazılım yükleyip deneybilirsiniz ancak yazılımda hata verirse cihaz bir daha çalışmayabilir.

   1. yazılım yükledim sorunsuz sadece imeı repear sonrası yasa dısı kullanım diyebir yazı gelip gidiyor temiz bir yazılım arıyorum bide öyle denicem halil ustam kolay gelsin seviliyorsun

   2. E210 + USB kablosu ndan yapabilirmi ustam sanki öyle hissediyorum ama emin olmam için ikinci bir kablo lahazım alacagım şimdi

  1. Siteyi forum safyası olarak kullanmıyoruz. Google gibi müthiş bir bilgi kaynağı var elimizde. Yaşadığımız sorunları öncelikle Google’a soruyoruz ve genelde biraz araştırmayla çözümü buluyoruz.

   Mümkünse boxlarınızı ingilizce kullanın. Böylece aldığınız ingilizce hataları Google’da arattığınızda daha çok bilgi edinebilirsiniz.

 2. Merhaba.Yeni aldığım z3x box ı yeni cihazlarda sürekli kullanıyorum.Fakat 1150 gibi cihazlar için gelen kabloda usb bağlantısı yaptığımda bilinmeyen aygıt olarak görünüyor.Başka arkadaşa sordum o şekilde çalıştığını ama rj45 bağlantısından com port ile işlem yapıldığını söyledi.Dediği şekilde mi oluyor acaba yoksa kablo bozuk veya başka sorun mu var?

  1. Merhaba, çoğu eski cihazda usb tanınmadı der ama yine de işlem yapar, yalnız windows 7 dışındaki sürümler problem çıkarıyor. Bu eski cihazları Windows 7 yüklü bir bilgisayarda denemenizi öneririz.

 3. It could be a wonderful along with helpful item of details. I will be happy for you to distributed this useful information and facts about. Remember to continue being united states up to par like this. Many thanks for expressing.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir