Bilindiği üzere Samsung telefonlarının çoğunda çeşitli menülere girilmesini engellemek için oluşturulan bir ‘Gizlilik’ opsiyonu mevcut. Bu gizlilik opsiyonu ile telefonumuzun belli bölümlerine ulaşımı engelleyebiliyoruz. Örneğin mesajlarımızı bizden başka kimsenin okumasını istemiyorsak gizlilik ayarlarından mesajlar seçeneğini işaretleyip, mesaj gizliliğini devreye sokabiliyoruz.  Mesaj gizliliği, arama gizliliği, dosyalarıma, hafıza kartına erişimi engelleme vb. engellemelerri bulunan bu gizlilik opsiyonun şifresi, Samsung marka tüm telefonların orjinal güvenlik kodu olan 00000000 (8 tane sıfır)’dır. Ancak biz bunu değiştirip istediğimiz kodu yapabiliriz.

İşte bu kodu unuttuğumuzda telefonu gizliliği telefonu kullanmamıza engel oluşturmaktadır. Ancak Samsung telefonumuzu formatlayarak bu engeli aşabiliriz. Fortmatlama işlemi telefonunuzdaki bütün bilgileri silip telefonu fabrika ayarlarına döndürecektir. Samsung telefon gizlilik kodunuz da fabrika çıkışı olan 8 tane sıfır olacaktır.

Formatlama işlemine başlamadan önce eğer yedek alabiliyorsanız bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şars seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz. Telefonunuzu açın ve tuşlar kısmından *2767*3855# kodunu tuşlayın ve bekleyin. Telefon kendini resetleyecek yani yeniden başlatacaktır. Bu sırada lütfen telefonu kapatmayın ve bataryasını sökmeyin. Telefon kendini yeniden başlattıktan sonra kişiselleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

5 thoughts on “Samsung Gizlilik Kodu Hakkında”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir