Samsung Galaxy Y Pro B5510 Root Yapma

Samsung B5510 Galaxy Y Pro  telefonunuzu rootlayıp telefon üzerindeki kontrol seviyesinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Telefonu rootladığınızda telefona SuperSu adında bir uygulama kurulacaktır. Bu uygulama ile telefondaki diğer uygulamaların donanım erişimlerini ve izinlerini kontrol edebileceksiniz.

Rootlama işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bilgi silmeyecektir. Rootlama esnasında telefonunuzun kapanmaması için lütfen bataryanızı şarj edin.

Aşağıdaki dosyayı indirip hafıza kartınıza atın. Hafıza kartınızı telefon takın.

-universal_gb_root_v25.zip

Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home(ev) + güç tuşlarına aynı anda basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakıp diğer iki tuşa basmaya devam edin. Biraz sonra recovery mode açılacaktır. tuşları bırakabilirsiniz. Recovery mode ile ilgili daha detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Recovery mode açıldığında yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle olacaktır. (Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. aşağı yukarı hareket etmek için ses tuşlarını, ona için home veya güç duğmesini kullanmalısınız.)

1:  apply update from sdcard seçeneğinin üstüne gelip home tuşuna basın. (home işlem yapmazsa güç tuşunu deneyin.)

2:  hafıza kartına atmış olduğunuz universal_gb_root_v25.zip dosyasını seçip home tuşuna basın.  (home işlem yapmazsa güç tuşunu deneyin.)


Kısa bir yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme bitince reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başalatabilirsiniz. Telefonunuz açıldığında menüde SuperSu uygulamasını bulacaksını. Bu telefonunuzun rootlanmış olduğunu gösterir.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung Galaxy Y Pro B5510 Root Yapma

  1. kardeş bende downloading… do not turn off target!! bi yazı çıkıyor o telefonu kapattıktan sonraki kısımda napabilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir