Daha önce Samsung Galaxy Ace modeline neden uygulama yüklenemediğini açıklamıştık. Şimdi ise sıra aynı dönemin telefonlarından Samsung I8150 Galaxy Wonder modelinde! Aslında Galaxy Wonder’ın sorunu uygulama yüklenememesi değil, telefonun uygulama açamaması!

Samsung Galaxy W 2011 yılında piyasaya çıkmış ve dönemin oldukça rağbet görmüştü. Uzun bir sürede sıfır satışları devam etti ki piyasada hala bu telefonun sıfırını bulabilmek mümkün. Ancak telefonu alırken şunu kabul etmek gerekecek; Galaxy Wonder artık uygulama açamıyor.

Galaxy Ace modelinin sorunu dahili hafızaydı ki bu sebeple güncel uygulamalar için telefonda yer yoktu! Galaxy Wonder’da ise böyle bir sorun yok, dahili hafıza 2 Gb ve bir çok uygulamanın yüklenebilmesi için yeterli yer var. Ancak telefon güncel donanım ekipmanlarına sahip olmadığından uygulamaların bir çoğu yüklense dahi telefon bunları açamıyor, gücü yetmiyor!

Galaxy W modelinde 512 Mb Ram ve tek çekirdekli 1.4 GHz işlemci var. Bu ekipmanlar telefonun telefonun güncel uygulamaları açması için yetersiz kalıyor ve telefonda uygulamaya açılmaya çalışıldığında beyaz ekranda kalıyor! Peki bu sorunun çözümü var mı? Benzer bir cevabı Galaxy Ace makalesinde de vermiştik; aslen yok! Sadece Facebook için basit bir çözüm var ki o da Play Store üzerinden ‘Facebook Lite’ uygulamasını aratıp, indirmek. Bu uygulama artık kapasitesi yetersiz gelen telefonlara özel üretildiğinden normal bir şekilde çalışacaktır.

galaxy-wonder-neden-uygulama-acamiyorSamsung i8150 Galaxy Wonder için formatlama, yazılım yükleme, ön bellek temizleme gibi bir çok yolu denememize rağmen uygulamaları açmayı başaramadık! Çünkü bu uygulamalar artık güncel donanımlar istiyor. Tabi yukarıda da belirttiğimiz gibi Facebook Lite için durum farklı.

Akla gelen bir diğer uygulama ise Root işlemi! Bu işlem de kısa bir süre için kısmi çözüm sağlayabiliyor.

Peki ne yapmak gerekir? Galaxy Wonder akıllı telefonunuz uygulamaları açmamaya başlayıp, beyaz ekran verdiğinden tek yapmanız gereken telefonunuzu değiştirip, güncel bir model sahibi olmak! Aksi halde telefonu sadece klasik görevler ve multimedya kullanımı için sahiplenmeyi kabul etmişsiniz demektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir