Samsung Galaxy Trend akıllı telefonunuzu modem gibi kullanıp, internetini başka mobil cihazlar ya da bilgisayarlarla paylaşmak mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden size en uygun olanını seçip, anlattığımız yolu izlemeniz gerekir.

Cep telefonunu modem olarak kullanma özelliği uzun süredir cep telefonlarında yer alıyor. Ancak cihazların işletim sistemleriyle kullanıldığı yani akıllı telefona evrildiği dönemden bu yana hem kolaylaşmış hem de seçenekler artmış durumda. Galaxy Trend de Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve 3 farklı internet paylaşım seçeneği sunuyor.

Galaxy Trend akıllı telefonunuzda internet paylaşım seçeneklerine ulaşmak için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağ> Diğer ayarlar yörüngesini izleyip, ‘Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı‘ seçeneğine ulaşmalısınız.

Burada tüm internet paylaşımı seçeneklerini görebilirsiniz.

Bu aşamada size sadece en uygun seçeneği belirlemek kalıyor. Taşınabilir Wi-Fi seçeneği ile akıllı telefonunuzu kablosuz modeme dönüştürebilir, Bluetooth bağlantısı seçeneğiyle Bluetoot üzerinden internetinizi paylaşabilir ya da USB bağlanıyor seçeneğiyle internetinizi UBS kablosu yardımıyla bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz.

Taşınabilir Wi-Fi seçeneğini aktif ettiğinizde, son görseldeki gibi telefon otomatik ayarlarını size gösterir. İsterseniz ‘Yapılandır‘ butonuna dokunarak, akıllı telefonunuza farklı bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir