Samsung Galaxy Trend DNS Değiştirme

Samsung Galaxy Trend akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda olduğu gibi DNS değişikliği yaparak, erişimi engellenmiş sitelere giriş yapabilir, internet hızını arttırmaya çalışabilirsiniz.

Anlatacağımız yöntemle DNS değişikliği yapabilmek için Wi-Fi özelliğini açarak kablosuz bir ağa bağlanmanız gerekir. Zira DNS değişikliğini operatörün sağladığı mobil internet üzerinden yapabilmek mümkün değil! Operatörler tarafından sağlanan mobil internet üzerinden değişiklik yapabilmek için Android uygulama marketi olan Play Store’daki uygulamalara göz atmalısınız.

Galaxy Trend’de DNS ayarlarına ulaşabilmek için, yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-Fi yörüngesini izleyerek bir kablosuz ağa bağlanın.

Daha sonra görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi bağlandığınız ağ adına basılı tutarak ‘Ağ yplnd değiştirin‘ seçeneğine dokunun.

Sonraki aşamada 3. görseldeki gibi ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ seçeneğine dokunarak menünün iyice uzamasını sağlayın.

Bundan sonraki her hamle çıkan menünün daha da uzamasını sağlar. Açılan yeni kısımda DHCP olan IP ayarları bölümünü Statik olarak değiştirmelisiniz.

Telefon bu aşamada sizi DNS ayarlarıyla oynayabileceğiniz bölüme ulaştırır. Yine aşağı doğru inerek DNS 1 ve DNS 2 bölümlerine ulaşın ve yeni DNS adreslerini girin.

Son olarak ‘Kaydet‘ seçeneğine dokunun. Yaptığınız değişikliklerin geçerli kılınması için Wi-Fi özelliğini kapatın ve tekrar açın. İşlem tamam!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.