Samsung Galaxy Tab 4’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlarda olduğu gibi tabletlerin bir çoğunda da o ekranda bulunan görüntü kaydedilip, galeriye eklenebilir. Samsung Galaxy Tab 4 de Android işletim sistemi kullanan bir tablet bilgisayar ve bu özelliğin dahili olarak kullanımına imkan veriyor. Dolayısıyla uygulama marketi olan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinilmesine de gerek kalmıyor.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakala ve screeshoot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özelliğin uygulanışı oldukça basit. Galaxy Tab 4’de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol.

Anlatacağımız yöntem T230, T231, T232, T330 ve T530 gibi Samsung Galaxy Tab 4’ün tüm ürün kodları için geçerlidir!

Tablet bilgisayarınız üzerinden ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol klasik Samsung tuş kombinasyonu. Uygulama için ürünün ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

samsung-galaxy-tab-4-ekran-goruntusu-almaKullanılabilecek ikinci yol için ise tabletinizin hareket özelliğinden faydalanmalısınız. Bu yüzden cihazın hareket özelliği aktif olmalı. Menü> Ayarlar> Kontroller> Hareket yörüngesini izleyerek, ilgili bölümü aktif edin. Burada ‘Ekranı yakala‘ bölümü aktifse, avuç içinizi tablet ekranı üzerine dik bir şekilde koyup, sağa ya sola hareket ettirmek ekran görüntüsünün alınmasını sağlayacak.

İki yöntem de doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekime benzer bir hareketlenme olur, bir deklanşör sesi duyulur ve ekranın en üstündeki akıllı durum çubuğundan bilgilendirme yapılır.

Yakaladığınız görüntü artık tabletin galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir