Samsung Galaxy Tab 3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlarda olduğu gibi tabletlerin bir çoğunda da o ekranda bulunan görüntü kaydedilip, galeriye eklenebilir. Samsung Galaxy Tab 4 de Android işletim sistemi kullanan bir tablet bilgisayar ve bu özelliğin dahili olarak kullanımına imkan veriyor. Dolayısıyla uygulama marketi olan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinilmesine de gerek kalmıyor.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakala ve screeshoot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özelliğin uygulanışı oldukça basit. Galaxy Tab 3’de ekran görüntüsü alabilmek için tek bir yol.

Anlatacağımız yöntem T110, T111, T113, T210 ve T211 gibi Samsung Galaxy Tab 3’ün tüm ürün kodları için geçerlidir!

Tablet bilgisayarınız üzerinden ekran görüntüsü alabilmek için klasik Samsung tuş kombinasyonu yapmalısınız. Uygulama için ürünün ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

galaxy-tab-3-ekran-goruntusu-almaGalaxy Tab 3’te yeteri kadar sensör bulunmadığından hareket özelliği ile yani avuç içi kaydırmasıyla ekran görüntüsü alabilmek mümkün değildir.

Yöntem doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekime benzer bir hareketlenme olur, bir deklanşör sesi duyulur ve ekranın en üstündeki akıllı durum çubuğundan bilgilendirme yapılır.

Yakaladığınız görüntü artık tabletin galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde.

Author: Tayfun Sağır

7 thoughts on “Samsung Galaxy Tab 3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir